اعلام آمادگی دانشگاه اصفهان برای توسعه منابع انسانی در صنعت گردشگری

6 فوریه 2016 - 17:20 dsfr.ir/ve1uo

اعلام آمادگی دانشگاه اصفهان برای توسعه منابع انسانی در صنعت گردشگری
imna.ir
دانشگاه صنعتی اصفهان

دانشگاه اصفهان برای ارائه هر گونه همکاری جهت توسعه کمی و کیفی آموزش گردشگری در راستای توسعه منابع انسانی صنعت گردشگری آماده است.

"رئیس دانشگاه اصفهان"

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ هوشنگ طالبی در آئین اختتامیه دوره مدیریت هتلداری اصفهان با اعلام این مطلب تأکید کرد: آموزش یکی از ارکان اصلی توسعه جوامع به شمار می رود و این در حالی است که توسعه صنعت گردشگری نیز بر اساس آموزش امکان پذیر است.

وی با اشاره به رشد روزافزون صنعت گردشگری و ورود گردشگران به ایران در دولت یازدهم ابراز داشت، با همت دولتمردان جمهوری اسلامی، هم اینک شاهد ورود گسترده گردشگران و احیاء این صنعت در ایران هستیم، بنابراین در حال حاضر لزوم توسعه کیفی این صنعت در کنار رشد کمی آن بیش از هر زمان دیگر احساس می شود.

رئیس دانشگاه اصفهان در ادامه سخنانش با اشاره به رقابتی بودن بازار گردشگری در دنیای امروز تأکید کرد: بی شک برای رونق بخشیدن به این صنعت نیاز به توسعه زیرساخت های این صنعت به ویژه در زمینه توسعه منابع انسانی داریم و این در حالی است که این دانشگاه در اوایل دهه 80 تلاش فراوانی را در راستای توسعه علمی این صنعت در اصفهان به انجام رسانید که متأسفانه این حرکت علمی و ارزشمند در سال های بعد متوقف شد و در این زمینه خسارت های فراوانی به گردشگری استان وارد آمد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد تا در دوران جدید با تدبیر مسئولین دولت یازدهم و بویژه در عصر پساتحریم بتوانیم با همکاری بخش دولتی (به ویژه اداره کل میراث فرهنگی)، بخش خصوصی و دانشگاه های بزرگ جهان، مصمم به تأسیس دانشکده گردشگری هستیم که حداقل در 5 رشته از مقطع کارشناسی تا دکتری اقدام به پذیرش دانشجو خواهیم کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1