6 دسامبر 2023 - 05:48

خدمات صدور ویزا در سفارت خانه های ایران و انگلیس از سر گرفته می شود

6 فوریه 2016 - 16:40 dsfr.ir/5w7pg

خدمات صدور ویزا در سفارت خانه های ایران و انگلیس از سر گرفته می شود
theguardian.com
پاسپورت

سفارت بریتانیا در تهران تا پایان ماه جاری میلادی بخش خدمات صدور ویزای خود را راه اندازی می کند.

"وزیر امور خارجه بریتانیا"

فیلیپ هاموند این خبر را در دیدار با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در لندن اعلام کرد.

سفارت بریتانیا در تهران بعد از چند سال تعطیلی، تابستان سال جاری خورشیدی و مدتی بعد از اعلام توافق هسته ای ایران بازگشایی شد، اما هنوز خدمات صدور ویزا در این سفارتخانه ارائه نمی شود. در حال حاضر شهروندان ایرانی برای گرفتن ویزای بریتانیا باید از طریق کشوری ثالث اقدام کنند.

محمدجواد ظریف هم از راه اندازی بخش صدور ویزا در سفارت خانه ایران در لندن در "چند هفته آینده" خبر داده است.

هاموند در این دیدار گفت که دو طرف به دنبال بهبود روابط دو کشور به ویژه در بخش اقتصادی و تجاری هستند. او ابراز امیدواری کرد که سفر ظریف "اولین دیدار از سفرهای مرتب و زیاد" او به بریتانیا و همین طور خودش به تهران باشد.

وزیر امور خارجه بریتانیا هم چنین گفت که دو طرف در پی برطرف کردن مشکلات موجود برای تسهیل روابط بین بانکی میان دو کشور بعد از رفع تحریم ها هستند.

هاموند در توییتر خود اولین سفر یک وزیر امور خارجه ایران به بریتانیا در بیش از 10 سال اخیر را نشانه گرم شدن روابط دو کشور خوانده است.

سطح روابط ایران و بریتانیا از حدود 4 سال پیش و در پی حمله عده ای از معترضان به ساختمان سفارت بریتانیا در تهران به شدت کاهش پیدا کرد و سفارتخانه ها در هر دو پایتخت تعطیل شد. اما بعد از اعلام توافق هسته ای ایران روابط دو کشور بهبود یافته و دو طرف گفته اند که خواهان پیشرفت روابط سیاسی و اقتصادی هستند.

دکتر محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران که برای شرکت در اجلاس بین المللی کمک به سوریه در لندن به سر می برد از این فرصت استفاده کرده و در حاشیه این اجلاس دیدارهایی با دبیرکل سازمان ملل متحد، پادشاه اردن، امیر کویت، رییس جمهور آذربایجان و نخست وزیران انگلیس و ترکیه و هم چنین وزیران خارجه سوئد، مصر و عراق در خصوص مسائل منطقه یی و بحران سوریه داشت.

هم چنین در حاشیه این کنفرانس، ظریف و جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص روند اجرای برجام گفت و گو کردند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « صدای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1