افتتاح آزمایشگاه مرمت و حفاظت پایگاه میراث جهانی شوش

6 فوریه 2016 - 16:10 dsfr.ir/1u7nx

افتتاح آزمایشگاه مرمت و حفاظت پایگاه میراث جهانی شوش
میراث آریا
آزمایشگاه مرمت و حفاظت اشیاء پایگاه میراث جهانی شوش

مراسم افتتاحیه آزمایشگاه مرمت و حفاظت، دفتر یگان و انبار اشیاء تاریخی پایگاه میراث جهانی شوش به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان خوزستان؛ همزمان با پروسه ثبت جهانی شوش، اقدامات بسیاری در راستای توسعه پایگاه شوش و حفاظت و مرمت آثار تاریخی در این شهر تاریخی و باستانی انجام شد که بعد از انجام موفقیت آمیز این پروسه اقدامات مذکور نه تنها متوقف نشده بلکه آغازی برای چشم اندازهایی با شکوه برای آینده علمی این شهر گردید که از جمله آن ها می توان افتتاح آزمایشگاه مرمت و حفاظت اشیاء، دفتر یگان حفاظت و انبار اشیاء تاریخی پایگاه میراث جهانی شوش را نام برد.

مراسم افتتاحیه آزمایشگاه، مرمت و حفاظت، دفتر یگان حفاظت و انبار اشیاء تاریخی پایگاه میراث فرهنگی و پژوهشی شوش به مناسبت دهه مبارک فجر افتتاح شد. این مراسم با حضور فرماندار و دیگر مسئولین شهرستان و در مکان سالن معرفی و اطلاع رسانی پایگاه، در سومین روز دهه مبارک فجر برگزار شد.

محمدحسین ارسطوزاده مدیر پایگاه میراث جهانی شوش در این مراسم اذعان داشت: از زمان شروع پروسه ثبت جهانی شوش تاکنون فعالیت های گسترده ای در محوطه های تاریخی انجام شده و یا در حال اجراء است.

وی افزود: در این میان نیاز به راه اندازی و احداث آزمایشگاه مرمت و حفاظت اشیاء تاریخی مجهز به امکانات لازم و در شأن سایت جهانی شوش، انبار اشیاء تاریخی و دفتر یگان حفاظت از جمله اقدامات اساسی انجام شده در این پایگاه می توان برشمرد. که با توجه به پیشینه غنی تاریخی شوش احداث این موارد ضروری دیده می شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 11 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1