10 ژوئن 2024 - 10:12
وجود 150 هواپیمای از رده خارج در کشور

خرید هواپیما برای جبران فرسودگی ناوگان حمل و نقل هوایی

6 فوریه 2016 - 14:10 dsfr.ir/rh7om

خرید هواپیما برای جبران فرسودگی ناوگان حمل و نقل هوایی
باشگاه خبرنگاران جوان
چند هواپیمای ناوگان هوایی برای تعمیر به آشیانه بازگشته اند

استفاده از ظرفیت حمل و نقل هوایی کشور زمینه جذب گردشگر و همچنین ارزآوری کلان را به همراه خواهد داشت.

"عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل مجلس"

مجید جلیل سرقلعه با تاکید بر ضرورت رشد ظرفیت های کشور در حوزه حمل و نقل هوایی، زمینی و ریلی، گفت: پیشینه تجاری ایران با توجه به اینکه ایران شاهراه شرق و غرب، شمال و جنوب بوده و جاده ابریشم را در سوابق خود دارد، می طلبد که جاده ابریشم دریایی و هوایی مدرن و همسو با تکنولوژی روز جهان داشته باشد.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نقش حمل و نقل هوایی در اقتصاد جهان و تجارت جهانی بر کسی پوشیده نیست، افزود: با توجه به نقش مهم ایران در منطقه باید چشم اندازی روشن از وضعیت صنعت حمل و نقل برای پویایی این صنعت جهت ارزآوری برای کشور فراهم شود.

150 هواپیمای از رده خارج در کشور داریم

وی با تاکید بر اینکه حمل و نقل هوایی ما به شدت آسیب دیده است، تصریح کرد: در حال حاضر 150 هواپیمای زمین گیر در کشور وجود دارد که این از قابلیت ارزآوری کشور می کاهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه 100 هواپیمای فعال در کشور بالای 20 سال میانگین عمر دارند، تاکیدکرد: هواپیماهای فرسوده موجود در کشور نیازمند نوسازی بوده تا از هزینه های آن ها که از درآمدشان بیشتر است، بکاهد.

هواپیماهای فرسوده موجود در کشور در شان مردم نیست

جلیل سرقلعه با بیان اینکه درحال حاضر کمتر از 5 درصد مردم در کشور از هواپیما استفاده می کنند، افزود: هواپیماهای فرسوده موجود در کشور در شان مردم کشور نیست.

وی با اشاره به سفر دولت به اروپا، تصریح کرد: خرید هواپیما از اروپا به جا بوده و این اقدام یک سوم نیاز کشور را پوشش می دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: برای خرید هواپیما از پول دولت و نفت استفاده نشده؛ بلکه بهای این ناوگان نو از درآمد 10 ساله صنعت هوایی کشور پرداخت شده است.

وی با اشاره به درآمدهای بالای ناشی از جذب توریسم به کشور، گفت: جذب توریسم به کشور یک اقتصاد بوده و با توجه به اینکه ایران کشوری چهار فصل و دارای پتانسیل گردشگری است تحرک این اقتصاد نیاز به حمل و نقل هوایی دارد که در این امر دولت باید حمایت شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خانه ملت » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1