رونمایی از بزرگ ترین فرش هزارشانه پشمی جهان در نمایشگاه دموتکس 2016 آلمان

6 فوریه 2016 - 13:40 dsfr.ir/h89mh

رونمایی از بزرگ ترین فرش هزارشانه پشمی جهان در نمایشگاه دموتکس 2016 آلمان
اخبار رسمی
رونمایی از بزرگ ترین فرش هزارشانه پشمی جهان در نمایشگاه دموتکس

نمایشگاه فرش ماشینی دموتکس 2016 از تاریخ 16 تا 19 ژانویه (26 تا 29 دی ماه 94) در هانوور آلمان برگزار شد.

به گزارش دبیرخانه انجمن صنایع نساجی ایران، در این نمایشگاه بزرگ ترین فرش ماشینی پشمی بافته شده در جهان با شانه 1000 در سایز بزرگ پارچه به نمایش درآمد و با استقبال زیاد بازدیدکنندگان از کشورهای مختلف رو به رو شد.

این اتفاق نشان دهنده ظرفیت تولیدکنندگان ایرانی در تولید فرش ماشینی است.

این فرش که از سوی شرکت نیما بافت کاشان (فرش ماهور) طراحی شده، هزارشانه بوده و با استفاده از پشم مرغوب، طراحی بسیار جذاب و به کارگیری ظرفیت دانش متخصصان نساجی ایران و طراحان توانمند ایران تولید شده است.

مهدی ضابطی، عضو انجمن صنایع نساجی ایران درباره جزئیات بافت این فرش گفت: «بافت این فرش در کاشان و با استفاده از دستگاه شونهر آلمان صورت گرفته و بزرگ ترین فرش ماشینی پشمی دنیا به شمار می آید. ابعاد این فرش 6×9 است و کلیه مراحل ریسندگی، رنگرزی، طراحی و بافت آن در داخل کشور و در کارخانجات نساجی مختلف صورت گرفته و با هدف ارائه فرش های خاص و بزرگ پارچه در بازارهای جهانی برای نمایشگاه دموتکس 2016 آماده شده است.»

ضابطی با بیان اینکه در نمایشگاه دموتکس 2016 آلمان که در دی ماه برگزار شد، این فرش 1000 شانه مورد توجه و بازدید علاقه مندان زیادی از کشورهای مختلف مانند ازبکستان، عراق، لبنان و آمریکا و ... قرار گرفت، اظهار داشت: «استقبال بازدیدکنندگان از این فرش بسیار رضایت بخش بود و برای بافتن این فرش، 9 ماه کار تحقیقاتی انجام شده است که افتخاری دیگر برای صنعت فرش ماشینی ایران به شمار می آید.»

علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس www.nimacarpet.ir مراجعه کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
14 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1