9 ژوئن 2024 - 22:38

بازگشت پرواز تهران-پاریس به فرودگاه بخاطر نقص در سیستم ارتباطی

6 فوریه 2016 - 10:20 dsfr.ir/4278a

بازگشت پرواز تهران-پاریس به فرودگاه بخاطر نقص در سیستم ارتباطی
airliners.net
هواپیمای هما در فرودگاه

پرواز شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی در مسیر تهران-پاریس پس از ترک فرودگاه بین المللی امام مجدد به سمت این فرودگاه تغییر مسیر داد و فرود آمد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ پرواز شماره 733 شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی در مسیر تهران-پاریس ساعت 10:05 فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) را به مقصد پاریس ترک کرد اما بعد از حدود 50 دقیقه پرواز خلبان هواپیما را به سمت تهران هدایت می کند.

در همین زمینه حمیدرضا سیدی با تایید این خبر گفت: این پرواز حدود ساعت 10:05 دقیقه فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) را به مقصد پاریس ترک کرد که خلبان در فاصله حدود 100 مایلی از فرودگاه مجدد به سمت تهران تغییر مسیر داد.

وی با بیان اینکه این هواپیما ساعت 10:55 در فرودگاه بین المللی امام به زمین نشست، درباره علت این بازگشت اظهار کرد: خلبان ایرادی را در سیستم ارتباطی هواپیما مشاهده کرد و برای اینکه در خارج از کشور با مشکل مواجه نشود جهت رفع نقص فنی سیستم ارتباطی مجدد هواپیما را به سمت فرودگاه بین المللی امام هدایت کرد.

مدیرکل فرودگاه بین المللی امام افزود: سیستم ارتباطی هواپیما در حال بررسی توسط کارشناسان است. در صورتی که مشکل این هواپیما برطرف شود مسافران با همین هواپیما به پاریس اعزام خواهند شد در غیر اینصورت مسافران با هواپیمای جایگزین به پاریس منتقل می شوند.

وی افزود: هشدار در سیستم ارتباطی هواپیما ایراد خاصی نیست و به احتمال 90 درصد نقص آن برطرف خواهد شد و مسافران با همین هواپیما به مقصد اعزام خواهند شد.

1