17 آوریل 2024 - 00:08

سامانه اطلاع رسانی گردشگری 7070 راه اندازی شد

6 فوریه 2016 - 09:00 dsfr.ir/711ja

سامانه اطلاع رسانی گردشگری 7070 راه اندازی شد
lonelyplanet.com
تکنولوژی در سفر

سامانه رسمی اطلاع رسانی گردشگری 7070 با هدف فراهم آوردن امکان دریافت سریع اطلاعات حوزه گردشگری توسط هموطنان سراسر کشور راه اندازی شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سامانه رسمی اطلاع رسانی گردشگری 7070 که توسط شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی به عنوان زیرمجموعه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در یوم الله دهه فجر راه اندازی شده است؛ این امکان را فراهم نموده تا هموطنان سراسر کشور بتوانند همزمان با نزدیکی تعطیلات نوروز 95 از طریق ارسال کدهای تعیین شده به سامانه 7070 اطلاعات مورد نیاز خود را در قالب جاذبه های گردشگری، تاریخی، طبیعت گردی، غذاهای محلی، تورهای مسافرتی و نیز صنایع دستی، به صورت پیامک، دریافت نمایند.

هم اکنون بر مبنای این امکان و نیز طبق تعامل حاصل میان اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و نیز کانون دفاتر پیشخوان دولت هموطنان می توانند در مرحله نخست، با ارسال کدهای 112 به منظور فعالسازی سرویس همراه تور و اطلاع از تورهای مسافرتی و 116 جهت استفاده از سرویس همراه گردشگر از ظرفیت های نقاط گردشگری تاریخی کشور بهره مند شوند.

همچنین در مرحله بعدی این طرح پس از تعیین دیگر کدهای مورد نیاز، امکان دسترسی به سایر خدمات ذکر شده شامل سرویس های ایرانشناسی به منظور معرفی شهرهای کشورمان، غذای محلی، طبیعت دوستان به همراه معرفی نقاط گردشگری طبیعی، سامانه معرفی مراکز تفریحی، آب و هوا، نوا و نمای محلی فراهم می شود که متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

لازم به ذکر است هموطنان می توانند جهت آگاهی هر چه بیشتر از سامانه رسمی اطلاع رسانی گردشگری 7070 به غرفه مربوط به این مرکز در سالن شماره 38 نهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته که در تاریخ 27 لغایت 30 بهمن ماه جاری در محل نمایشگاه دائمی برگزار می شود مراجعه نمایند.

گفتنی است از این پس اطلاع رسانی گسترده درباره نحوه بهره مندی از این امکان به یاری ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کلیه استان های کشور در قالب اقلام تبلیغاتی نوروز 95، تبلیغات محیطی سطح شهر و نیز توزیع کتابچه راهنمای مربوطه در مراکز تاریخی، فرهنگی و گردشگری انجام می گیرد.

1