خراسان جنوبی، میزبان معاون گردشگری کشور

5 فوریه 2016 - 12:20 dsfr.ir/nf76b

خراسان جنوبی، میزبان معاون گردشگری کشور
میراث آریا
دیدار معاون گردشگری با استاندار خراسان جنوبی

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور، صبح روز 15 بهمن ماه برای بررسی وضعیت گردشگری خراسان جنوبی وارد بیرجند شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی؛ مرتضی رحمانی موحد، پس ار ورود به استان از کارگاه های خانه صنایع دستی شهرستان بیرجند واقع در مجموعه باغ و عمارت رحیم آباد، باغ و عمارت جهانی اکبریه و مجموعه موزه ها، کتابخانه، نگارخانه و آزمایشگاه مرمت مستقر در این مجموعه دیدن کرد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور، از اقدامات صورت گرفته در مجموعه باغ و عمارت اکبریه و کاربرد فرهنگی این مجموعه استقبال و ابراز رضایت کرد و گفت: با اقدامات صورت گرفته، این باغ و عمارت جهانی، روح تازه گرفته است.

استاندار خراسان جنوبی در دیدار با معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: خراسان جنوبی دارای ظرفیت های بسیار خوبی در زمینه توسعه گردشگری است که می توان در صورت توجه ویژه مسئولین کشوری، از این فرصت برای توسعه کسب و کار در استان استفاده کرد.

وجه الله خدمتگزار، به برخی از ظرفیت های گردشگری استان اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر کویر به عنوان یک ظرفیت بسیار خوب می تواند مورد توجه گردشگران خصوصا گردشگران اروپایی قرار گیرد.

وی وجود امنیت در استان را مورد تاکید ویژه قرار داد و یادآورشد: امنیت پایداری که در استان وجود دارد می تواند به عنوان یک عامل مهم و زیرساختی در توسعه گردشگری وپذیرایی از گردشگران مورد توجه برنامه ریزان و متولیان امر قرار گیرد. وی صنایع دستی استان را از دیگر توانمندی های استان دانست و تصریح کرد: وجود روستاهای هدف گردشگری در کنار ابنیه تاریخی و نیز مراکز علمی و فرهنگی از جمله مدرسه شوکتیه از دیگر جاذبه هایی است که در استان وجود دارد.

وی توسعه گردشگری و صنایع دستی را یکی از راه های کسب درآمد و ایجاد اشتغال پایدار در استان دانست و افزود: در واقع می توان با کم ترین سرمایه گذاری در این بخش بیشترین بهره برداری را به دست آورد، بنابراین کاملا توجیه پذیر خواهد بود که توسعه این امر در دستور کار مسئولین امر در کشور قرار گیرد. وی به مشکلات موجود در این زمینه اشاره کرد و ادامه داد: کمبود تعداد پروازهای داخلی و خارجی و نیز مشکلاتی که در بحث اقامت و هتل های استان وجود دارد از دیگر مشکلاتی است که باید در جهت رفع آنها برنامه ریزی های کارشناسی از سوی مسئولین به انجام برسد.

وی با بیان اینکه با تمام توان آماده هر گونه حمایت و کمک در زمینه توسعه فضاهای گردشگری در استان هستیم گفت: امید است مسئولین کشوری نیز با شناسایی دقیق و موشکافانه ظرفیت ها و مشکلات موجود نسبت به تهیه نقشه راهی برای توسعه گردشگری در استان هایی همچون خراسان جنوبی اقدامات و برنامه ریزی های لازم را به انجام برسانند. وی توسعه گردشگری را یکی از راه های تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح کرد: توسعه این امر می تواند علاوه بر ایجاد ثروت و اشتغال ، موجب ایجاد امید، نشاط و شادابی در بین تولیدکنندگان و صاحبان مشاغل در زمینه گردشگری شود که از برنامه ها و سیاست های مهم کاری دولت یازدهم نیز محسوب می شود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور نیز در این دیدار با بیان اینکه خراسان جنوبی از جمله استان هایی با ظرفیت بالا در زمینه گردشگری و نیز صنایع دستی است، گفت: در حال حاضر گردشگران خارجی خصوصا گردشگران اروپایی به دنبال دیدن مناطق بکر و اماکن ناشناخته هستند که خراسان جنوبی می تواند مقصدی ایده آل برای آنها باشد.

مرتضی رحمانی موحد، ضمن تاکید بر معرفی بیش از پیش ظرفیت های گردشگری استان خراسان جنوبی گفت: باتوجه به ظرفیت هایی که در این زمینه دراستان وجود دارد، شرکت در نمایشگاه های بین المللی و نیز معرفی محصولات و اماکن گردشگری در سطح کشور می تواند تا حد زیادی کمک کننده و راهگشا باشد.

وی ضمن تاکید بر تهیه نقشه راه برای توسعه گردشگری در استان خراسان جنوبی گفت: قطعا این امر با نظر کارشناسان امر و نیز متولیان استانی در آینده ای نزدیک به انجام خواهد رسید. معاون گردشگری رویکرد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور را توسعه مناطقی همچون خراسان جنوبی دانست و تصریح کرد: توسعه گردشگری طبیعت، بوم گردی و نیز توجه به مناطق ناشناخته از دیگر سیاست های کاری است که در این سازمان بطور جد دنبال می شود.

رحمانی موحد کویر را یک ظرفیت بی بدیل برای خراسان جنوبی دانست و تصریح کرد: در حوزه طبیعت گردی و نیز قنات ها این استان دارای جاذبه های بی نظیری است که توسعه آن ها می تواند به توسعه گردشگری در استان خراسان جنوبی کمک کند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1