پیش بینی کارشناس سازمان هواشناسی از وضعیت جوی کشور

گرد و غبار در شمال شرق / بارش های پراکنده در نیمه شمالی

4 فوریه 2016 - 10:20 dsfr.ir/dc1bu

گرد و غبار در شمال شرق / بارش های پراکنده در نیمه شمالی
دریافتی
نمایی زیبا از رانندگی در یک جاده در هوای بارانی

کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام بارش های پراکنده برف و باران در نیمه شمالی کشور از وزش باد نسبتا شدید در شمال شرق کشور و کاهش دید در آن مناطق خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ فریبا گودرزی در تشریح وضعیت جوی کشور برای امروز و روزهای آتی گفت: با ورود سامانه بارشی سرد به کشور امروز هم در سواحل شمالی، برخی از نقاط شمال شرق، ارتفاعات البرز و برخی از نقاط شمال غرب و دامنه های زاگرس مرکزی بارش برف و باران و کاهش نسبی دما را داریم.

شاخه جنوبی این سامانه از اواخر وقت امروز و طی روز پنجشنبه در جنوب و جنوب شرق کشور فعال است که سبب وزش باد، بارش پراکنده باران و در ارتفاعات بارش برف خواهد شد.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: به سبب ریزش هوای سرد از عرض های بالاتر امروز شاهد کاهش دمای 6 تا 10 درجه ای در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور خواهیم بود که مجددا از روز پنجشنبه افزایش دما را برای این مناطق داریم. همچنین آب های دریای خزر و خلیج فارس امروز مواج و متلاطم است.

گودرزی ادامه داد: از امروز بعدازظهر و برای روزهای پنجشنبه و جمعه وزش باد نسبتا شدید را در شرق و جنوب شرق کشور داریم که در پاره ای از نقاط سبب کاهش دید و گرد و غبار در این مناطق می شود. آسمان تهران نیمه ابری و در پاره ای از نقاط تمام ابری است که گاهی وزش باد را دارد. برای شهرهای شمالی استان، بارش های پراکنده را داریم.

وی در پایان گفت: 11 درجه سانتی گراد نیز حداکثر دمای امروز تهران است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 12 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1