دکتر روحانی:

5 میلیارد دلار پول بلیت هواپیما در جیب کشورهای همسایه

3 فوریه 2016 - 17:00 dsfr.ir/l41qs

5 میلیارد دلار پول بلیت هواپیما در جیب کشورهای همسایه
ایرنا
دکتر حسن روحانی رییس جمهور

سال گذشته میلادی مردم ایران بالغ بر 5 میلیارد دلار پول بلیت هواپیما را نصیب کشورهای همسایه کرده اند.

"رییس جمهور"

به گزارش تین نیوز، دکتر حسن روحانی سه شنبه شب (13 اسفندماه) در گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم، در خصوص موضوع قرارداد 118 فروند هواپیمای ایرباس که در سفر اروپایی خود در فرانسه به امضا رسید، گفت: در موضوع قرارداد 16 ساله خرید هواپیما یک دلار از پول نفت را هزینه نمی کنیم، بلکه هواپیما اینجا حمل مسافر می کند و بخشی از درآمد به عنوان اجاره هواپیما پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه ظرف 7 سال با پرداخت اجاره ما مالک هواپیما می شویم، اظهار داشت: در سال گذشته میلادی مردم کشور ما حدود 5 میلیارد دلار پول بلیت هواپیما دادند که بیشتر این رقم نصیب شرکت های هوایی کشورهای همسایه ما شده است. این در حالی است که در دوره ای ایران در منطقه از نظر حمل و نقل هوایی در رتبه نخست قرار داشت.

روحانی با اشاره به اینکه چرا مردم ما باید با پروازهای دیگر به شرق و غرب بروند و در ایام حج با پروازهای خارجی عازم سفر شوند، بیان کرد: فرانسه در سال گذشته 83 میلیون توریست داشت. جاذبه های گردشگری ایران که کمتر از فرانسه نیست، باید صنعت توریسم را سامان دهیم که بخشی از کار در گرو فراهم نمودن امکانات مناسب راه ها، راه آهن و حمل و نقل هوایی است که باید آماده کنیم.

رییس جمهور، خاطرنشان کرد: قرار است طی یک دوره 8 ساله 140 فروند هواپیما وارد ناوگان هوایی کشور شود و با توجه به پروازهای طولانی بین المللی و داخلی کشور قطعا به این 12 فروند هواپیماهای دورپرواز نیاز داریم. این هواپیماها، اولین هواپیماهایی نیستند که در اختیار ما قرار خواهند گرفت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1