18 اکتبر 2019 - 15:47

توسعه 5 برابری گردشگری خرید هواپیما هم نیاز دارد

3 فوریه 2016 - 16:20 dsfr.ir/k51hx

توسعه 5 برابری گردشگری خرید هواپیما هم نیاز دارد
airliners.net
هواپیمای ایرباس A380 در حال پرواز

خرید 118 فروند هواپیمای ایرباس در راستای توسعه اقتصادی است.

"نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران"

مهدی جهانگیری اظهار داشت: کشور ما در یک دور طولانی ارتباطش با اقتصاد دنیا به طور جدی قطع بوده و طبیعتا این ناهنجاری ها در حوزه اقتصاد آثارش را در بخش ها مختلف جاده ای، ریلی، هوایی و معیشت مردم گذاشته است.

وی تاکید کرد: امروز اگر بخواهیم زیرساخت های کشور را ارتقا بدهیم باید مدیریت جهادی اتفاق بیفتد که به نقطه مطلوب برسیم، یکی از آن ها استفاده از تکنولوژی روز دنیاست که در ابلاغیه اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری هم بر آن تاکید شده است.

توسعه 5 برابری گردشگر خرید هواپیما هم نیاز دارد

نایب رئیس اتاق تهران در پاسخ به اینکه برخی بر این نکته انتقاد دارند که در شرایط کاهش قیمت نفت و در حالیکه تنها 5 درصد حمل و نقل بر دوش حمل و نقل هوایی است، خرید پرتعداد هواپیما چه معنایی دارد، گفت: خرید 118 فروند هواپیمای ایرباس در راستای توسعه اقتصادی است. ایرلاین های خارجی کشورهای اطراف روزانه از فرودگاه های کشور پروازهای زیادی دارند که ما می توانیم آن را در ایرلاین هایی داخلی ایجاد کنیم مضاف بر آنکه در سند چشم انداز برنامه ششم توسعه، مقام رهبری تاکید دارند که صنعت گردشگری باید 5 برابر شود.

به گفته جهانگیری برای توسعه صنعت گردشگری باید ظرفیت زیرساخت هتل ها، خطوط هوایی و ریلی چند برابر شود که لازمه آن تقویت خطوط هوایی و خرید هواپیماست.

پیش بینی رشد 5.8 درصدی اقتصادی برای ایران در سال 95

وی پیش بینی کرد که اقتصاد کشور از خرداد ماه سال آینده جان تازه ای می گیرد و گفت: وقتی صندوق بین المللی پول رشد 5.8 درصدی را برای اقتصاد کشور ما پیش بینی کرده و از آن طرف ما نیز در برنامه پیش بینی 8 درصد ی را داریم قطعا از رشد منفی سال های گذشته و رشد صفر  اندک امسال عبور خواهیم کرد و آرام آرام از رکود خارج می شویم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری فارس » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1