16 اکتبر 2019 - 01:01

نصب تابلوهای مسیرنما در منطقه نمونه گردشگری مرنجاب

3 فوریه 2016 - 10:10 dsfr.ir/6l6q1

نصب تابلوهای مسیرنما در منطقه نمونه گردشگری مرنجاب
araxmtb.ir
تابلوی راهنمای قدیمی در مرنجاب

رییس اداره راه و شهرسازی آران و بیدگل از نصب یکهزار و 200 تابلوی مسیرنما و علائم راهنمایی در مسیر منطقه نمونه گردشگری مرنجاب آران و بیدگل خبر داد.

به گزارش ایرنا؛ مجتبی آراسته اظهار داشت: منطقه نمونه گردشگری مرنجاب از مناطق بکر کویری است که سالانه بویژه در ایام پاییز و زمستان پذیرای تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی و علاقمندان به کویر است.

وی به ضرورت بهسازی جاده این منطقه نمونه گردشگری اشاره کرد و افزود: به منظور افزایش ضریب ایمنی جاده مرنجاب بویژه در شرایط بد آب و هوایی، کاهش تصادفات جاده ای، مشخص نمودن حریم راه، دید کافی بخصوص در پیچ ها و هدایت و راهنمایی هرچه بهتر گردشگران اقدام به نصب تابلوهای مسیرنما شد.

آراسته با اشاره به طول 55 کیلومتری جاده مرنجاب گفت: این مسیر به صورت کامل خاکی و دارای پیچ های خطرناک است، به همین جهت نصب تابلوها الزامی بوده و برای خرید و نصب تابلوها و تجهیز جاده بیش از 500 میلیون ریال از محل مدیریت بحران استان اصفهان هزینه شده است.

آراسته به حفظ و صیانت از تابلوهای نصب شده با توجه به نقش آنان در ضریب ایمنی جاده تاکید کرد و افزود: حفظ و صیانت از این تابلوها موجب حفظ سرمایه های ملی و همچنین تلاش بیشتر راهداران در نگهداری از راهها می شود.

وی همچنین از تامین اعتبار و راه اندازی شبکه بیسیم اداره راه و شهرسازی و امکان برقراری ارتباط با مرکز مدیریت راه ها و ادارات شهرهای همجوار در این منطقه خبر داد.

کویر مرنجاب در شمال شهرستان آران و بیدگل و در 200 کیلومتری اصفهان قرار دارد، جاذبه های گوناگون و منحصر به فرد این منطقه کویری از شمال به دریاچه نمک آران و بیدگل و از غرب به دریاچه نمک منتهی می شود.

این منطقه در ایام مختلف سال گردشگران و ماجراجویان زیادی را برای گردشگری به سمت خود می کشاند و گاه به دلیل آشنا نبودن تعدادی از گردشگران و مخاطرات موجود در آن باعث گم شدن مسافران و حتی خطرات جانی را برای آنان به همراه داشته است. 2500 گردشگر داخلی و خارجی هر هفته از جاذبه های دیدنی و گردشگری کویر مرنجاب دیدن می کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 13 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1