30 می 2020 - 23:38

بزرگ ترین جابجایی انسانی همزمان با آغاز سال نوی چینی

3 فوریه 2016 - 10:00 dsfr.ir/vu24w

بزرگ ترین جابجایی انسانی همزمان با آغاز سال نوی چینی
modernehippies.nl
رقص اژدها در فستیوال بهاره تقویم قمری چینی

سال جدید قمری در حال نزدیک شدن است و تعطیلات آن بزرگ ترین جابجایی انسانی را با خود به ارمغان می آورد. انتظار می رود تقریبا 3 میلیارد سفر دریک دوره 40 روزه انجام شود.

به گزارش Lonely Planet، فصل فستیوال سفرهای بهاره، یک دوره زمانی پیرامون سال جدید چینی است که بسیاری از مردم دست به سفر می زنند. این بار، سال جدید قمری در 8 فوریه و با نام سال میمون جشن گرفته می شود و سفر یکی از مهم ترین بخش های این تعطیلات به حساب می آید.

بسیاری از کشورهای دنیا چه در قاره آسیا و چه در قاره های دیگر به دنبال پیدا کردن راه های گوناگون برای سهیم شدن در تعداد گردشگران سال جدید قمری هستند تا بتوانند پای گردشگران کشورهایی نظیر چین، هنگ کنگ، تایوان، سنگاپور و مالزی و ... را به کشور خود باز کنند. به عنوان مثال اندونزی، سال جدید چینی را به عنوان یکی از تعطیلات رسمی خود جشن می گیرد و وزارت خانه گردشگری اندونزی با انجام تبلیغات لحظه آخری در شهرهای چین درصدد است تعداد قابل توجهی از گردشگران چینی را به مقاصد ساحلی خود جلب نماید. سازمان گردشگری تایلند نیز با برنامه ریزی های خود انتظار دارد 1.01 میلیون بازدیدکننده بین المللی بین 6 تا 14 فوریه جذب نماید که این مقدار نسبت به سال گذشته 19 درصد افزایش داشته است.

بسیاری از کشورهای همسایه در انتظار افزایش تعداد گردشگران ورودی خود هستند. این انتظار با گزارش وزارت حمل و نقل چین از تعداد 2.9 میلیاردی سفر بین 21 ژانویه تا 3 مارچ بیشتر نیز شده است.

چین به عنوان پرجمعیت ترین کشور دنیا در فصل سفرهای سال نو چینی می تواند بازار بالقوه و حائز اهمیتی برای ایران به حساب آید. روابط دوستانه ایران و چین در سال های تحریم نیز پتانسیل های لازم برای توسعه تعداد گردشگران ورودی از این کشور را تا حدودی آماده ساخته است اما تمام این بستر بالقوه موجود تنها با توانایی ایران در بازاریابی و تبلیغات به تحقق خواهد پیوست. عدم برنامه ریزی های منسجم برای جذب تعداد گردشگران و نپرداختن به چنین رویداد مهمی باعث می شود سهم ایران از تعداد این سیل جمعیتی اندک شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1