گشایش نمایشگاه هفته فرهنگی ایران در اسلام آباد

2 فوریه 2016 - 12:30 dsfr.ir/ou4d7

گشایش نمایشگاه هفته فرهنگی ایران در اسلام آباد
razan-hm.ir
چند نمونه از هنر قلم زنی روی مس

نمایشگاه هفته فرهنگی ایران در مراسمی با حضور وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی پاكستان، سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاكستان و جمعی از مقامات ایرانی و پاكستانی در اسلام آباد، گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، در این نمایشگاه، مهم ترین آثار صنایع دستی، بناهای تاریخی، جاذبه های گردشگری، آداب، رسوم و آئین های زیبا برای شهروندان و گردشگرانی كه به پاكستان سفر كرده اند معرفی می شود.

در این نمایشگاه كه به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خراسان رضوی، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد و با مشاركت اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر برگزار شده است، آثار 10 هنرمند شاخص صنایع دستی استان خراسان رضوی به نمایش درآمده است.

محمدرضا پهلوان سرپرست این گروه از هنرمندان استان خراسان رضوی گفت: در این نمایشگاه مهم ترین و زیباترین رشته ها و آثار هنری هنرمندان صنایع دستی استان خراسان رضوی شامل قلمزنی روی مس، قملزنی روی سنگ، تذهیب، تشعیر، نقاشی ایرانی و ... به نمایش درآمده كه مورد توجه و استقبال بازدید كنندگان از این نمایشگاه در روز اول و از نخستین دقایق افتتاح نمایشگاه قرار گرفته است.

وی گفت: هنرمندان برجسته ای از استان خراسان رضوی از جمله اساتید وجدانی، معمر، سلطانی، مهدوی و خانم ها، كاظمی و شادكام و ... در این نمایشگاه حضور دارند. در این نمایشگاه 300 اثر زیبای صنایع دستی از 10 هنرمند استان خراسان رضوی به نمایش گذاشته شده است. ضمن اینكه آثار و بناهای تاریخی، جاذبه های گردشگری و آداب و رسوم زیبای مردم استان خراسان رضوی در این نمایشگاه در قالب عكس به نمایش در آمده است.

وی با بیان اینكه این نمایشگاه از 12 لغایت 15 بهمن ماه در موزه هنرهای معاصر اسلام آباد ادامه دارد اضافه كرد: قرار است این نمایشگاه بعد از اختتامیه در اسلام آباد، به مدت سه روز در شهر لاهور نیز ادامه یابد.

وی خاطرنشان كرد: هم چنین، جاذبه های گردشگری، بناهای تاریخی، آثار فرهنگی، آداب، رسوم و سنن، طبیعت بكر، گونه های جانوری، محیط زیست و ... در قالب، عكس، سی دی و پوستربه زبان انگلیسی بین بازدید كنندگان در طول برگزاری این نمایشگاه توزیع خواهد شد.

یادآور می شود، نمایشگاه هفته فرهنگی ایران در اسلام آباد پاكستان، با حضور پرویز رشید وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی پاكستان، خانم فوزیه رئیس سازمان میراث فرهنگی این كشور، هنر دوست سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاكستان، مرادی رایزن فرهنگی ایران در اسلام آباد و جمعی از مدیران استان خراسان رضوی، هنرمندان و علاقه مندان به فرهنگ دو كشور و با حضور نمایندگانی از 40 خبرگزاری و روزنامه عصر روز گذشته در موزه هنرهای معاصر اسلام آباد گشایش یافت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1