4 ژوئن 2020 - 17:34

نشست هم اندیشی بانوان كارآفرين در صنعت گردشگری

2 فوریه 2016 - 11:20 dsfr.ir/hm5xb

نشست هم اندیشی بانوان كارآفرين در صنعت گردشگری
ساز
پوستر نشست هم انديشي بانوان كارآفرين در صنعت گردشگري

«نشست هم اندیشی بانوان کارآفرین در صنعت گردشگری» توسط معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی برگزار می شود.

معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با همکاری دفتر امور بانوان و خانواده سازمان و تعدادی از تشکل های مردم نهاد در نظر دارد، «نشست هم اندیشی بانوان کارآفرین در صنعت گردشگری» را برگزار کند.

دفتر امور مجامع و تشکل های مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مصاحبه با دنیای سفر و در بیان اهمیت برگزاری چنین نشست هایی می گوید: با توجه به اسناد بالا دستی توسعه کشور، نقش و اهمیت فعالیت بانوان که در حقیقت حدود 50 درصد از جمعیت کشور را تشکیل می دهند، در عرصه های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی از اهمیت ویژه برخوردار بوده و در قالب برنامه های مدون، دستورالعمل های پشتیبانی و ساختار تشکیلاتی نهادهای متولی، مورد توجه دولت قرار گرفته است. در حال حاضر نیز در کشور تعدادی از ارگان ها، نهادهای علمی و تخصصی اختصاصا در حوزه بانوان فعالیت می نمایند و یا با محوریت بانوان اداره می شوند.

این دفتر همچنین در بهره مندی از ظرفیت های بانوان در توسعه کشور می افزاید: عملکرد بانوان مسئول در حوزه های مختلف ستادی و اجرایی، نشان گر توان بالقوه و بالفعل این قشر است. بهره گیری از این ظرفیت ها می تواند از طرق مختلفی نظیر برگزاری دوره های آموزشی خاص بانوان، اجرای کارگاه های توانمند سازی بانوان، آموزش هنرهای سنتی و صنایع دستی، برگزاری نمایشگاه آثار و تولیدات بانوان، برگزاری سمینارهای علمی و آموزشی، برپایی همایش های تخصصی و ... صورت پذیرد.

دفتر امور مجامع و تشکل های مردم نهاد سازمان در بیان هدف از برگزاری چنین نشست هایی می گوید: با توجه به فعالیت تعداد قابل توجه بانوان کشور در عرصه های متنوع حوزه های تخصصی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و به منظور توسعه و استفاده از توانمندی این ظرفیت ها در توسعه پایدار صنعت گردشگری، معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری با همکاری امور بانوان و خانواده سازمان و معاونت گردشگری در نظر دارد نشستی با هدف شناسایی، معرفی توانمندی و تبیین نقش آفرینی زنان در توسعه کشور، هم افزایی و بهره مندی از تجربیات موفق ملی و بین المللی با تمرکز بر کارآفرینی و اشتغال زایی برگزار نماید.

در این نشست بر توسعه و ترویج فرهنگ خوداشتغالی و کارآفرینی بانوان، اشاعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی در جامعه زنان مهارت آموخته، شناسایی ایده های کارآفرینانه در حوزه زنان، ایجاد زمینه های تعامل فکری و عملی زنان کارآفرین مهارت آموخته تاکید می شود.

با توجه به محورهای تدوین شده در این نشست، سعی می شود تا با سخنرانی ها و برگزاری پنل های تخصصی و پرسش و پاسخ به بحث و بررسی چالش ها و فرصت های کارآفرینی بانوان پرداخته شود و نقش و جایگاه آنان در صنعت گردشگری مورد بررسی قرار گیرد و در نهایت تجارب بانوان کارآفرین در صنعت گردشگری نقل شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1