استقبال از معرفی صنایع دستی ایران در پاریس

2 فوریه 2016 - 09:30 dsfr.ir/lh9zl

استقبال از معرفی صنایع دستی ایران در پاریس
عبدالواحد میرزازاده
نمایی از یک نمایشگاه صنایع دستی

نمایشگاه صنایع دستی ایران در فرانسه برنامه خوبی بود که در 15 سال اخیر برنامه ای این چنینی برای معرفی صنایع دستی ایران در پاریس برگزار نشده بود.

"معاون صنایع دستی کشور"

معاون صنایع دستی کشور گفت: در نمایشگاهی که بخش خصوصی در آلمان برگزار کرد از کفپوش ها و زیراندازهای ایرانی استقبال خوبی شد و تاجران آمریکایی که از آن بازدید کرده بودند، مشتاق هستند از ایران، فرش و گلیم بخرند. تاجران ما در این زمینه در حال گفت و گو هستند تا فعالیت های خودشان را با آمریکا پررنگ کنند.

بهمن نامورمطلق در گفت و گو با خبرنگار صنایع دستی ایسنا، درباره تفاهم نامه ای که در سفر به فرانسه امضا کرده است، بیان کرد: در سفر اخیر رئیس جمهور ایران به فرانسه، به نمایندگی از ایران تفاهم نامه ای درباره میراث فرهنگی با موزه لوور پاریس امضا شد که این کار را من انجام دادم و این تفاهمنامه ارتباطی به صنایع دستی نداشت.

او ادامه داد: نمایشگاه صنایع دستی ایران در فرانسه برنامه خوبی بود که به گفته فرانسوی های علاقمند به صنایع دستی و ایرانیان ساکن در پاریس در 15 سال اخیر برنامه ای این چنینی برای معرفی صنایع دستی ایران در پاریس برگزار نشده بود.

معاون صنایع دستی درباره اینکه چرا تفاهم نامه ای درباره صنایع دستی با کشور فرانسه امضا نشده است، بیان کرد: کشور فرانسه در زمینه گردشگری جزئیات و تجربیاتی دارد که قرار است آن را به ایران منتقل کند. در حوزه میراث فرهنگی نیز آثار بسیاری از ایران در موزه لوور وجود دارد و این کشور می تواند تجربیات خود را به ایران منتقل کند، به همین دلیل هم دو تفاهم نامه درباره گردشگری و میراث فرهنگی با فرانسه امضا شد، اما ما در حوزه صنایع دستی نیازی به تجربیات فرانسوی ها نداریم. ما تنها باید بازارهای آن ها را بدست بیاوریم که نیازمند توافقاتی با شرکت های خصوصی آنهاست.

نامورمطلق گفت: ما گفت و گو با برخی از شرکت های خصوصی را شروع کرده ایم و برای آن که به تفاهمنامه ای منجر شود، نیازمند تحقیق بیشتری هستیم. خوشبختانه شرایط در حال آماده شدن است که ما بتوانیم در آینده نمایشگاه های بیشتری در آنجا برگزار و مناسبات تجاری مان را با این کشور تقویت کنیم. ما آماده ایم که کم کم وارد بازار آن ها شویم و برای این کار باید بازارها و سلیقه های آن ها را خوب بشناسیم.

او همچنین اظهار کرد: این اتفاق خوبی است که شهرداری پاریس به طور رایگان برای برگزاری نمایشگاه فضایی را در اختیارمان می گذارد و برای این کار هم هیچ انتظاری از ما ندارد، در حالیکه شهرداری کشور خودمان چنین کاری را انجام نمی دهد. شهردار پاریس در سخنرانی خود شگفت زدگی اش از صنایع دستی را اعلام کرد.

معاون صنایع دستی کشور بیان کرد: من فکر می کنم نسل جوان صنایع دستی کشورمان درک خوبی از شناخت بازار پیدا کرده است و این نتیجه خوبی را به همراه خواهد داشت.

نامورمطلق درباره برنامه بعدی صنایع دستی برای برپایی نمایشگاه در کشورهای دیگر گفت: ما در یک ماه گذشته نمایشگاه آلمان و فرانسه را داشتیم و بزودی هم نمایشگاهی در کشور روسیه خواهیم داشت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1