22 فوریه 2020 - 23:33

افتتاح نمایشگاه "سبک زندگی ایرانی، دوست دار طبیعت"

1 فوریه 2016 - 19:40 dsfr.ir/yy3hk

افتتاح نمایشگاه "سبک زندگی ایرانی، دوست دار طبیعت"
8pic.ir
نمونه ای از دوخت های سنتی ایرانی

نمایشگاه "سبک زندگی ایرانی، دوست دار طبیعت" بعد از ظهر یکشنبه 11 بهمن ماه در کوشک احمد شاهی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران نمایشگاه "سبک زندگی ایرانی دوست دار طبیعت" آفرینش های هنری استاد مریم توکل نیا و شاگردانش را در زمینه دوخت های سنتی ایرانی در معرض دید قرار می دهد.

همچنین همزمان با این نمایشگاه کارگاه آموزشی-نمایشی دوختهای سنتی همچون پته دوزی و ممقان دوزی و حکاکی بر روی سنگ با طرح های اساطیری ایرانی برگزار می شود.

مریم توکل نیا کارشناس و فعال در حوزه دست بافته ها و رودوزیهای سنتی ثبت شده ایرانی در یونسکو است که طرح های رودوزی وی در چندین مسابقه ملی برگزیده شده است.

پژوهش در صنعت نمد مالی و کاربرد آن در لباس های جدید، معرفی هنرهای فاخر فراموش شده در نمایشگاه های داخلی و طراحی نرگس دان که گلدانی برای جای دادن گل نرگس بر اساس ادبیات کهن فارسی است از دیگر فعالیت های این هنرمند می باشد.

علاقه مندان جهت بازدید از نمایشگاه یاد شده می توانند 12 تا 22 بهمن ماه همه روزه از ساعت 8 تا 16 به کوشک احمدشاهی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران واقع در میدان شهید باهنر (نیاوران) مراجعه کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1