23 نوامبر 2020 - 04:10

دور اول مزایده 7 بنای تاریخی کشور برگزار شد

31 ژانویه 2016 - 16:20 dsfr.ir/xa8ky

دور اول مزایده 7 بنای تاریخی کشور برگزار شد
hamhameh.blogsky.com
موزه حمام قلعه همدان

مزایده واگذاری 7 بنای تاریخی کشور به بهره برداران بخش خصوصی با بازگشایی پاکت های (الف) و (ب) مربوط به متقاضیان برگزار شد و از این جمع، متقاضیان بهره برداری 6 بنا به دور نهایی مزایده راه یافتند.

به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی (صابتا)؛ در مرحله اول مزایده 7 بنای تاریخی کشور برای واگذاری به بخش خصوصی، متقاضیان 6 بنا به دور بعد مزایده راه یافتند و مزایده یک بنا نیز به دلیل نقص مدارک متقاضی متوقف شد.

این مزایده به صورت دو مرحله ای انجام می گیرد و دور نهایی آن روز چهارشنبه، پنجم اسفندماه برگزار می شود.

در دور اول این مزایده که ظهر روز یکشنبه 11 بهمن ماه در حضور مدیرعامل، معاونین و یک نفر از اعضای هیات مدیره صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، نماینده سازمان بازرسی کشور و ذی حساب سازمان میراث فرهنگی و در محل این صندوق برگزار شد، ارزیابی های اولیه از توانایی های مالی و فنی متقاضیان بررسی شد.

بر این اساس با معرفی متقاضیان بهره برداری و سرمایه گذاری در مجموعه هایی چون خانه طاهریان سمنان، حمام قلعه همدان، کاروانسرای پیام آذربایجان شرقی، خانه صادقی اردبیل، گراند هتل قزوین و مجموعه چرخاب اردکان مقرر شد مرحله دوم مزایده این بناها در روز 5 اسفندماه برگزار شود.

همچنین، مزایده بنای حمام خان کردستان به دلیل مشکل نقص مدارک متقاضی در این مرحله متوقف شد تا در آینده تجدید شود.

1