نمایشگاه صنایع دستی در برج 750 ساله

30 ژانویه 2016 - 18:10 dsfr.ir/s70uv

نمایشگاه صنایع دستی در برج 750 ساله
seiriran.com
برج تاریخی علاالدین ورامین

اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ورامین به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر نمایشگاه «صنایع دستی شهرستان ورامین» را برگزار می کند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، در این نمایشگاه محصولات صنعتگران و هنرمندان فعال در عرصه صنایع دستی شهرستان ورامین در شاخه ها و گرایش های مختلف از جمله سفال، شیشه، منبت، معرق، قلمزنی، چرم، گلیم و ... در معرض دید علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

همچنین برپایی کارگاه های زنده هنری و نمایش جلوه های فرهنگ بومی این منطقه از دیگر بخش های این نمایشگاه است.

نمایشگاه «صنایع دستی» شهرستان ورامین از تاریخ 12 لغایت 20 بهمن ماه سال جاری از ساعت 15 الی 21 در برج تاریخی علاالدین واقع در میدان امام خمینی (ره) پذیرای علاقه مندان خواهد بود.

برج "علاء الدین" متعلق به دوره سلجوقی «سبک و روش سلجوقی» است البته این سبک مدت ها قبل یعنی از دوره سامانیان آغاز شده بود و در دوران سلجوقی تغییرات قابل ملاحظه ای یافت.

این بنا شبیه گورهای سلطنتی است و به این منظور ساخته می شده تا از تخریب جسد جلوگیری شود.

جنازه ها در این نوع بناها عمدتا در سرداب نگهداری و کمتر به دفن آن اقدم می شده است. انتساب صاحب مقبره برج علاء الدین از محتوای آنچه راجع به علاء الدوله آمده چنین بر می آید، خانواده علاءالدین نسبتشان به ائمه شیعه می رسیده است و این خانواده علاوه بر سیادت در منطقه نفوذ زیادی داشته و تعدادی از آن ها در ورامین و مناطق دیگر فرمانروا بوده اند و از خود یادگارهای خیری به جا گذاشته اند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1