28 سپتامبر 2023 - 15:08
استاندار لرستان:

ساخت 26 هتل با پیشرفت فیزیکی بیش از 52 درصد در لرستان

30 ژانویه 2016 - 17:50 dsfr.ir/y62mq

هوشنگ بازوند استاندار لرستان

استاندار لرستان از ساخت 26 طرح، هتل و محل اسکان گردشگران در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا؛ هوشنگ بازوند عصر جمعه در آیین کلنگ زنی هتل پنج ستاره کیو خرم آباد افزود: این تعداد هتل در قالب 26 طرح مختلف و با ظرفیت یک هزار و 567 تخت و با پیشرفت فیزیکی بیش از 52 درصد در دست ساخت است.

وی اضافه کرد: برای اجرای این طرح ها اعتباری بالغ بر 900 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی هزینه شده است و همه پروژه ها نیز در حال اجرا و از پیشرفت مطلوبی بهره مند هستند. برای تکمیل این طرح ها اعتباری بالغ بر یک هزار و 900 میلیارد ریال نیاز است که امیدواریم اعتباری بالغ بر یک هزار و 500 میلیارد ریال از محل تسهیلات به این طرح ها اختصاص یابد.

وی اضافه کرد: با برنامه ریزی انجام شده این تعداد هتل در 3 سال آینده به بهره برداری می رسند تا بتواند استان لرستان از معبر گردشگری به مقصد گردشگری تبدیل کند.

وی در ادامه با اشاره به وجود پتانسیل های موجود در استان اظهار داشت: استان لرستان از پتانسیل و ظرفیت های بالایی در خصوص گردشگری و تاریخی برخوردار است که می توان با بهره گیری از این ظرفیت ها در راستای جذب سرمایه گذار و گردشگر در لرستان اقدام کرد.

بازوند افزود: سه عامل جاذبه های طبیعی، جاذبه های گردشگری و جاذبه های دست ساز می تواند زمینه حضور گردشگر را در مناطق مختلف فراهم کند و استان لرستان با داشتن جاذبه های گردشگری و تاریخی نیازمند جاذبه های دست ساز و اماکن اقامتی است تا بتوان جاذبه های مختلف لرستان را به گردشگران معرفی کرد.

وی اظهار امیدواری کرد تا در 3 سال آینده و با افتتاح طرح های اقامتی گردشگری بتوان لرستان را به عنوان یکی از استان های در حال توسعه و به عنوان مقصدی برای گردشگری معرفی کرد.

در ادامه این آیین شهردار خرم آباد نیز از ایجاد طرح های فضای سبز در مرکز استان خبر داد و گفت: در حال حاضر طرح اجرای 120 هکتار فضای سبز در شهر خرم آباد در دست اجرا است.

یحیی عیدی بیرانوند افزود: در حال حاضر 110 هکتار پارک و فضای سبز در شهر خرم آباد وجود دارد که با اجرای طرح موجود می توان سرانه فضای سبز خرم آباد را به دو برابر افزایش داد.

وی اضافه کرد: شهر خرم آباد با مدیریت و همکاری بین بخشی به عنوان یک کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شده و در راستای اجرای طرح های عمران شهری در حال حاضر 120 طرح در دست اجرا است. این طرح ها با کمبود اعتبار همراه هستند اما با تلاش های انجام شده و و همکاری شورای اسلامی شهر خرم آباد این تعداد طرح عمران شهری در نیمه اول سال 95 به بهره برداری می رسد.

هتل پنج ستاره کیو خرم آباد در زمینی به مساحت 5 هزار و 650 متر مربع و با زیربنای حدود 35 هزار متر مربع در 13 طبقه در مدت 36 ماه توسط بخش خصوصی در شمال شهر خرم آباد ساخته می شود.

1