5 اکتبر 2021 - 01:36

دو دقیقه سکوت به احترام فیل های کنیایی

31 ژانویه 2016 - 11:00 dsfr.ir/o877g

دو دقیقه سکوت به احترام فیل های کنیایی
گاردین
تجارت غیرقانونی عاج فیل

تجارت غیرقانونی عاج فیل های آفریقایی بنا به تقاضای کشورهای خاورمیانه جهت استفاده از آن در زیورآلات و دارو صورت می گیرد.

دولت سریلانکا بزرگ ترین محموله غیرقانونی عاج را از بین برد تا به شکارچیان نشان دهد تجارت های خشونت آمیز نسبت به حیوانات را تحمل نمی کند.

بیش از 350 عاج در تفرجگاه گاله فیس در جزیره کلمبو پیش از رفتن به سنگ شکن 100 تنی و ارسال به کوره های صنعتی به نمایش عمومی گذاشته شدند.

این محموله به گفته کارشناسان از قتل عام فیل های آفریقایی برای عاج هایشان به دست آمده و  و 4 سال پیش در بندر کلمبو در راه رسیدن به دبی کشف و ضبط شده است. همچنین به گفته مسئولان کلمبو عاج های بسیار کوچکی در این محموله وجود دارد که احتمالا از توله فیل ها به دست آمده است.

این مقام مسئول به خبرنگاران گفت ما در تلاش هستیم که انشان دهیم هیچ ارزشی برای عاج هایی که به خون آلوده اند قائل نیستیم. این یک تجارت بی رحمانه است که به ازای آن فیل ها یک هفته درد می کشند و سپس می میرند. سازمان دهندگان این مراسم همچنین برای فیل های کشته شده دو دقیقه سکوت کردند.

این محموله در سال 2012 در حالی کشف شد که با برچسب زباله پلاستیکی از کنیا به مقصد دبی بارگیری و در آن 359 قطعه عاج جاسازی شده بود. این مقام اجرایی کشور سریلانکا تصریح کرد این محموله با توجه به کنوانسیون منع تجارت بین المللی گونه های در معرض خطر ضبط شده است.

تجارت غیرقانونی عاج فیل های آفریقایی بنا به تقاضای کشورهای خاورمیانه جهت استفاده از آن در زیورآلات و دارو صورت می گیرد. فیل های سریلانکایی عموما عاج ندارند و حیواناتی هستند که توسط قانون مورد احترام بوده و حفاظت می شوند. با این حال در این کشور نیز هر ساله نزدیک به 200 فیل توسط روستاییان به صورت تصادفی و به خاطر ورود آنها به زمین های کشاورزی کشته می شوند ضمن اینکه ممکن است نزدیک به 50 فیل نیز سالانه به دلایل دیگر از دست بروند.

جمعیت فیل ها در سریلانکا به هفت هزار راس رسیده و این در حالی است که در آغاز قرن بیستم نزدیک به 12 هزار فیل در این کشور زندگی می کردند.

دیدگاه ها

  • مینا 1 فوریه 2016 - 18:39

    تا وقتی که دغدغه ی فکری انسان ها پول باشد جلوی این جنایات گرفته نخواهد شد !!

1