مدیرکل میراث فرهنگی گلستان:

قطار مسافری گرگان - اینچه برون راه اندازی می شود

26 ژانویه 2016 - 10:20 dsfr.ir/3j3qk

قطار مسافری گرگان - اینچه برون راه اندازی می شود
golestanp.ir
راه اندازی قطار گرگان - اینچه برون

در راستای توسعه و رونق صنعت گردشگری گلستان، قطار گردشگری گرگان-اینچه برون به زودی راه اندازی می شود.

"مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان"

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی گلستان؛ ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی این اداره کل در جلسه بررسی راه اندازی این قطار گردشگری که با حضور مدیر کل بهزیستی استان، مدیر کل راه آهن و انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان برگزار شد، با اعلام این مطلب گفت: در توسعه صنعت گردشگری بر توسعه های نوین، گسترش و یا نوسازی دارایی های موجود به عنوان یک اولویت تاکید شده است.

وی درادامه افزود: استان گلستان قابلیت ها و پتانسیل های بی شماری دارد که با بهره مندی مطلوب از آنها می توان گام های موثری در جهت توسعه گردشگری و ایجاد رونق اقتصادی در استان برداشت.
وی اذعان داشت: گردشگری برای مقصدهای گردشگرپذیر، نقش منبع حیاتی ترمیم اقتصاد محلی را عهده دار است و به خلق فرصت های شغلی نوین کمک می کند، موجب توسعه و بهسازی زیرساخت ها در کشور می شود و منابع لازم برای حراست از میراث فرهنگی و حفاظت از میراث طبیعی را تامین و سطح رفاه اقتصادی مردم جوامع گردشگرپذیر را بهبود می بخشد.

کریمی در ادامه خاطر نشان کرد: در این راستا با تعامل و همکاری دستگاه های دولتی وخصوصی مرتبط نسبت به راه اندازی قطار گردشگری گرگان- اینچه برون اقدام می شود تا ضمن معرفی جذابیت های تاریخی وگردشگری در مسیر این قطار ، گردشگران و مسافران داخلی وخارجی بیش از پیش به استان گلستان فراخوانده شده ورونق اقتصادی منطقه حاصل گردد.

گفتنی است، دراین جلسه مقررشد تا مدیران دستگاه های مرتبط، مدیران دفاتر خدمات مسافرتی و هتل ها و همچنین راهنمایان تورهای گردشگری از مسیر این قطار گردشگری بازدید نموده و با بررسی میدانی این مسیر، راهکارهای اجرایی ارائه ونسبت به اجرای این مهم اقدام گردد.

استان گلستان با دارا بودن قدمت تاریخی بیش از 7500 سال و همچنین داشتن 2500 اثر تاریخی، طبیعی، فرهنگی و ... در کنار تنوع قومی و نژادی می تواند به عنوان استان هدف گردشگری کشور مورد توجه قرار گیرد. این استان با دارا بودن چهار اقلیم مختلف و جاذبه های طبیعی و تاریخی متنوع و قابل توجه یکی از قطب های مهم گردشگری کشور به شمار می آید. در همین راستا با داشتن عناصر مهم جذب گردشگری و با تقویت صنعت به سمت اقتصاد گردشگری و تنوع بخشیدن به فعالیت های این حوزه و برنامه ریزی های مطلوب در راستای توسعه صنعت گردشگری گام های بلند و استواری برداشته می شود.

1