22 نوامبر 2019 - 17:07
مدیرکل میراث فرهنگی ایلام:

دفن اموات وجهه گردشگری تنگه رازیانه را مخدوش می کند

25 ژانویه 2016 - 11:40 dsfr.ir/fs2g6

دفن اموات وجهه گردشگری تنگه رازیانه را مخدوش می کند
ilamtoday.com
تنگه رازیانه در ایلام

دفن اموات در حریم اثر طبیعی تنگه رازیانه در شهرستان بدره، وجهه گردشگری این تنگهبه عنوان یکی از جاذبه های طبیعی کم نظیر استان را مخدوش می کند.

"مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام"

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام، عبدالمالک شنبه زاده در کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری استان ایلام با اشاره به اینکه تنگه رازیانه یکی از آثار شاخص و کم نظیر گردشگری در استان محسوب می شود، افزود: متاسفانه مدتی است برخی افراد حریم این تنگه را به قبرستان تبدیل کرده و اموات خود را در آنجا دفن می کنند.

وی اظهار کرد: تنگه رازیانه جزو بهترین مناطق گردشگری استان است و تبدیل شدن آن به قبرستان به وجهه گردشگری این منطقه ضربه خواهد زد و باید در این نشست در خصوص این مساله تصمیم گیری شده و از دفن اموات در این منطقه حائز اهمیت گردشگری و طبیعی استان جلوگیری شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: باغ های متعددی در برخی مناطق استان از جمله میمه، خوران، کلم و سیوان وجود دارد که با انجام فعالیت هایی امکان تبدیل شدن به تفرجگاه را دارد.

شنبه زاده اضافه کرد: در صورتیکه یکسری امکانات از جمله آلاچیق و سکو در این باغ ها ایجاد شود امکان استفاده و بهره مندی مردم استان و همچنین مهمانان و گردشگران دیگر استان ها فراهم می شود.

وی تاکید کرد: تغییر کاربری باغ ها نیازمند کمک و همکاری سازمان جهاد کشاورزی است و در این زمینه باید تصمیمی اتخاذ و تکلیف مردم روشن شود.

وی یادآور شد: گردشگری فرابخشی است و توسعه آن در استان ایلام نیازمند همکاری و همراهی تمامی دستگاه های اجرایی و مشارکت مردم است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1