رییس دانشگاه علم و فرهنگ:

گردشگری با نگاه معنوی تضمین پایداری این صنعت است

25 ژانویه 2016 - 11:00 dsfr.ir/jv7je

گردشگری با نگاه معنوی تضمین پایداری این صنعت است
icts2016-usc.ir
پوستر کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت

امروزه گردشگری دنیا محتاج نگاه معنوی است که اگر عمق پیدا کند، تضمینی برای پایداری این صنعت است.

"رییس دانشگاه علم و فرهنگ"

به گزارش خبرگزاری ایرنا، محمدحسین ایمانی خوشخو روز یکشنبه در نخستین نشست کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت اظهار کرد: رویکرد معنوی در گردشگری راهی بسیار سریع برای رسیدن به گردشگری پایدار است.

وی ادامه داد: جایگاه گردشگری و نگاه به آن باید علاوه بر مادی، معنوی باشد و در گردشگری به دنبال یک رویکرد معنوی باشیم.

ایمانی گفت: انسان در گردشگری و سفر علاوه بر آسایش جسم به آرامش روح هم احتیاج دارد که اگر رویکرد معنوی به گردشگری نشود، بیشتر روی یک ریل صنعتی استوار می شود و در مسیر حرکت صرفا توجه به بعد مادی می شود که عوارضی منفی در پی خواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به کنفرانس بین المللی گردشگری گفت: این کنفرانس با هدف رهایی از نگاه های محدود و سطحی و ایجاد یک نگاه ژرف و عمیق به گردشگری و هم افزایی دانش در ادبیات گردشگری و استفاده از ظرفیت های فرهنگی گردشگری و ارتقای صنعت گردشگری برگزار می شود.

ایمانی خوشخو گفت: این کنفرانس در چهار محور فلسفه و دین، روانشناسی و اخلاق، فرهنگ و جامعه و مدیریت و اقتصاد برگزار می شود.

وی گفت: طی فراخوانی که برای این کنفرانس بین المللی منتشر شده بود 115 مقاله به دبیرخانه رسید که 68 چکیده از مقالات مورد داوری قرار گرفت و پس از داوری نهایی 41 مقاله پذیرفته شد که در روز کنفرانس در سه بخش شفاهی، درج در همایش و پوستر ارایه خواهد شد.

رییس دانشگاه علم و فرهنگ افزود: یکی از ویژگی های این کنفرانس حضور اساتید برجسته خارجی و داخلی است. همچنین جایزه بین المللی گردشگری و معنویت هر سال از این به بعد به یک استاد که در این زمینه کارهای تحقیقاتی کرده است اهدا خواهد شد.

نخستین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت روز چهارشنبه هفتم و هشتم بهمن ماه در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1