صنعت گردشگری اردبیل تولید ثروت ندارد

24 ژانویه 2016 - 15:30 dsfr.ir/117lo

صنعت گردشگری اردبیل تولید ثروت ندارد
میثم رودکی
مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی: ظروف اهدایی چین به حکومت ایران در دوره اسماعیلیان

حوزه گردشگری استان اردبیل هدف سفرهای ارزان قیمت شده و باید سعی کنیم با جذب گردشگر خارجی تولید ثروت را در استان افزایش دهیم.

"مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل"

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کریم حاجی زاده در عصر شنبه در نشست هم اندیشی با سرمایه گذاران بخش گردشگری استان اردبیل اظهار داشت: استان اردبیل در زمینه گردشگری و جذب مسافر دارای ظرفیت های زیاد طبیعی و تاریخی است که اگر سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان اردبیل افزایش یابد قطعا موجب توسعه استان می شود.

وی گفت: سیاست های تبیین شده برای اقتصاد مقاومتی ارتباط مستقیمی با گردشگری دارد چرا که صنعت گردشگری در حال حاضر در تمامی نقاط دنیا در حال توسعه بوده و در حال حاضر نیز رشد عمومی صنعت گردشگری در ایران با شتاب متوسط در حال حرکت است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل افزود: خوشبختانه متوسط رشد گردشگر در استان اردبیل نسبت به سال های گذشته از میانگین کشوری بالاتر است ولی در این زمینه استان اردبیل هدف مسافرت های ارزان قیمت قرار گرفته و حضور مسافران و گردشگران در این استان موجب تولید ثروت نمی شود.

حاجی زاده تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم از صنعت گردشگری برای استان اردبیل تولید ثروت انجام دهیم باید به فکر جذب گردشگران و مسافران خارجی باشیم چرا که افزایش حضور توریست در استان اردبیل گردشگری همراه با ایجاد ثروت را به دنبال دارد.

وی بیان کرد: زیرساخت های جذب گردشگری خارجی متأسفانه در استان اردبیل وجود ندارد که باید در این زمینه با حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی بتوانیم، هتل های مدرن احداث کنیم تا مسافران خارجی به استان سفر کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 11 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1