نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز تاکید کرد:

ضرورت شناساندن موقعیت فارس و شیراز به مردم عراق

24 ژانویه 2016 - 11:30 dsfr.ir/4r4an

ضرورت شناساندن موقعیت فارس و شیراز به مردم عراق
shiraz.airport.ir
فرودگاه شیراز

خط مستقیم پروازی نجف - شیراز که به تازگی در استان فارس راه اندازی شده است نباید یک طرفه و تنها انتقال دهنده مسافران از ایران باشد.

"نماینده ولی فقیه در فارس"

آیت الله اسدالله ایمانی روز شنبه در دیدار با فعالان حوزه گردشگری استان فارس پیرامون برقراری پرواز مستقیم نجف - شیراز بیان کرد: این خط مستقیم پرواز نباید زائران و مسافران ایران را ببرد و به کشور بازگرداند بلکه باید مردم، گردشگران و زائران کشور عراق را هم به شیراز بیاورد و هدف گذاری در این زمینه باید بر این مبنا باشد.

وی افزود: هم اینک وجود یک پرواز حج و زیارت از استان فارس به کشور عراق و عتبات عالیات برای استان فارس سرشکستی دارد که این ضعف باید جبران شود. نخستین اقدام پس از ایجاد این خط مستقیم پرواز، شناساندن موقعیت فارس و شیراز به مردم عراق است که مهم ترین وجه اشتراک مردم این دو نقطه، دین و مذهب آن هاست.

آیت الله ایمانی اظهار داشت: برای شناساندن استان فارس و شهر شیراز ضمن انجام کارهای تبلیغاتی مناسب، همه دستگاه های مرتبط از جمله میراث فرهنگی، ارشاد اسلامی، دانشگاه علوم پزشکی، اوقاف و امور خیریه و شهرداری باید حضور فعالانه داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در فارس اضافه کرد: امروز کشور عراق یک بازار آماده برای کشور ایران در عرصه های مختلف است اما متاسفانه تا ما زیرساخت های خود را برای بهره برداری آماده کنیم، دیگران از فرصت استفاده می کنند. ما در استان فارس نباید مسایل را متمرکز به تهران کنیم و باید برای گره گشایی و حل و فصل کردن مسایل درون استان از افکار، اندیشه و خرد افراد داخل استان استفاده کنیم.

او عنوان داشت: فارس و شیراز پیوند خاص و دیرینه ای با عتبات عالیات دارد که اتفاقات تاریخی گواه این ادعاست و این پیوند باید پررنگ ترو موثرتر شود که در این زمینه باید برنامه ریزی مناسب شود. باید در استان فارس فضایی فراهم شود تا از ظرفیت بخش خصوصی به خوبی استفاده شود و نه اینکه مانند فعالان بخش خصوصی حوزه صنعت، با قوانین دست و پا گیر هزار مشکل بر سر راه آن ها بگذاریم لذا سهولت در کارها و برنامه ریزی ها باید مد نظر باشد.

وی بیان کرد: با توجه و بهره برداری صحیح از صنعت گردشگری استان فارس می توان این استان را به خوبی اداره کرد تا از هر حیث بی نیاز شود.

به گفته مسئولان پرواز مستقیم شیراز - نجف از 20 بهمن ماه به صورت هر هفته یک پرواز در روزهای سه شنبه انجام می شود.

1