17 اکتبر 2019 - 10:09

آخرین تصمیم ها برای کویر مرنجاب

24 ژانویه 2016 - 10:50 dsfr.ir/o65nu

آخرین تصمیم ها برای کویر مرنجاب
ایسنا
گردشگران در حال کویرنوردی در کویر مرنجاب

با اشخاصی که ضوابط اسلامی را در این منطقه گردشگری رعایت نکنند، برخورد خواهد شد.

"مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان"

فریدون الهیاری با اشاره ممنوعیت و محدودیت ورود تورهای مختلط که طی چند سال اخیر در منطقه مرنجاب اعمال شده و گردشگری و گاه معیشت مردم محلی را تحت شعاع قرار داده است، اظهار کرد: مرنجاب نقطه حساس استان اصفهان است، برای همین تا کنون چندین کارگروه با هدف رسیدگی به مشکلات آن تشکیل شده و کمیته ویژه ای هم در دو جلسه با حضور معاون گردشگری کشور به مشکلات مرنجاب پرداخته است.

او با بیان این که بخشی از مشکلات مطرح شده در کمیته ویژه به پوشش ضعیف مخابرات، کمبود امکانات امداد و نجات و فوریت های پزشکی در منطقه، تامین ایمنی و انتظامات و زیرساخت های گردشگری مرنجاب مربوط می شود، افزود: براساس آخرین تصمیم گیری ها قرار شد علائم راهنمایی و رانندگی در منطقه مرنجاب، نصب و پوشش شبکه مخابراتی، گسترده شود و نیروی انتظامی نیز در تامین امنیت گردشگران همکاری بیشتری داشته باشد.

الهیاری کمبود سرمایه گذار در مرنجاب را از مهم ترین مشکلات این منطقه برشمرد و گفت: اگر سرمایه گذار وارد منطقه شود، بسیاری از مشکلات مرنجاب حل خواهد شد. در حال حاضر برای کاروانسرای مرنجاب سرمایه گذار پیدا شده، "شرکت تعاونی دهیاران آران و بیدگل" با قرارداد مشخص و تعهدات معلوم، قرار شد اقداماتی را در این کاروانسرا انجام دهد.

وی اضافه کرد: شرکت توسعه اراضی آران و بیدگل نیز در اطراف کاروانسرای مرنجاب، 13 هکتار اراضی تحت تملک دارد که قرار شد با مشارکت سرمایه گذار کاروانسرا، تاسیسات و خدمات گردشگری و همچنین کمپینگ در محدوده تحت تملک خود ایجاد کند.

الهیاری با اشاره به طرح رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برای احداث 14 کمپ کویری به نیت 14 معصوم (ع) در سراسر کشور، اظهار کرد: مرنجاب یکی از نقاط 14 گانه برای احداث این کمپ های کویری است. یک سرمایه گذار خصوصی برای اجرای این پروژه اعلام آمادگی کرده است و طرح آن در مرحله بررسی و استعلامات قانونی قرار دارد تا پس از این مرحله، جانمایی مکان صورت گیرد.

وی همچنین اعلام کرد: با توجه به پهنه گسترده مرنجاب، قرار شد فرماندار آران و بیدگل با محوریت سامان دهی و هدایت این منطقه، مدیریت مرنجاب را به عهده داشته باشد تا این دوران، پشت سر گذاشته شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری متذکر شد: فرماندار آران و بیدگل مسؤول ایجاد ساز و کار در مرنجاب است و می تواند برای دستگاه های ذی ربط تعیین وظیفه کند، البته مسوولیت نظارتی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری همچنان حفظ شده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1