3 اکتبر 2021 - 04:17

صدور پروانه فعالیت برای 100 خانه مسافر در مازندران

23 ژانویه 2016 - 11:10 dsfr.ir/c83xj

صدور پروانه فعالیت برای 100 خانه مسافر در مازندران
دریافتی
یک ویلای اجاره ای در مازندران

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از اجرای طرح ساماندهی تابلو به دستان اجاره ویلا و خانه دراستان خبر داد و گفت: تاکنون پروانه فعالیت یکصد خانه مسافر مازندران صادر شد.

مهران حسنی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح ساماندهی این افراد از شهریورماه امسال در شهرهای تنکابن، رامسر، نوشهر، محمودآباد و بابلسر آغاز شده است.

وی ادامه داد: صاحبان خانه های اجاره ای به مسافران در مازندران با ارائه مدارک لازم به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری و بررسی صلاحیت پروانه فعالیت برای آنان صادر شد.

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران مدارک مورد نیاز برای صدور پروانه فعالیت خانه مسافر را شامل مدارک شخصی فرد صاحب خانه و یا اتاق، گواهینامه عدم سوپیشینه و اعتیاد، پایان کار و استحکام بنا اعلام کرد و ادامه داد: صاحبان این املاک می بایست برای انجام کارهای لازم دراین زمینه اقدام بکنند.

وی از دیگر فعالان در زمینه اجاره ویلا و خانه به مسافران خواست تا فرصت زمانی یکماهه نسبت به ارائه مدارک برای صدور پروانه در این زمینه اقدام بکنند.

حسنی از دادن اخطار شفاهی و کتبی به عنوان شیوه های برخورد با این افراد نام برد و افزود: در مراحل بالاتر پیگیری قضایی و ممنوعیت فعالیت نیز اعمال می شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر اطلاعات و آماری از افرادی که خانه و ویلا اجاره می دهند در مازندران وجود ندارد، ادامه داد: با اجرایی شدن این طرح بانک اطلاعاتی تهیه می شود و نظارت بر فعالیت این اماکن بیشتر خواهد شد.

در حال حاضر، تابلو به دستان اجاره خانه و ویلا با در دست داشتن تابلو در حاشیه جاده ها و خیابان های مازندران حضور و فعالیت دارند.

1