28 سپتامبر 2023 - 15:31

اعلام آمادگی اسلوونی برای ساخت هتل های چوبی طبقاتی در ایران

22 ژانویه 2016 - 23:50 dsfr.ir/uu0wx

هتل چوبی

وزیر توسعه اقتصادی و فناوری اسلوونی از آمادگی شرکت های اسلوونیایی برای حضور در پروژه های برقی کردن برخی مسیرهای ریلی پرتردد و ساخت هتل های چوبی و مسکن توریستی در ایران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ «دراوکو پوچیو الشک» با بیان اینکه این کشور علاقه زیادی به سرمایه گذاری در بخش های زیرساختی ایران دارد، گفت: اسلوونی یکی از کشورهای مطرح اروپایی در تولید مسکن ویلایی و توریستی است؛ به عنوان مثال شرکت های خانه سازی اسلوونی در 17 کشور از جمله چند کشور اروپایی مسکن توریستی و خانه های لوکس چوبی ساخته اند که در توسعه گردشگری این کشورها بسیار مؤثر بوده است.

وزیر توسعه اقتصادی و فناوری اسلوونی ادامه داد: فناوری خانه سازی چوبی توریستی در اسلوونی به حدی پیشرفته است که شرکت های ساختمانی این کشور می توانند حتی هتل های لوکس چوبی را در طبقات متعدد و بیش از 4 طبقه تولید کنند. وی ادامه داد: ما علاقه مندیم بتوانیم با توجه به پیشرفت تکنولوژی صنعت ساختمان در ایران، شرکت های مشترک انبوه سازی با شرکت های ایرانی تأسیس کنیم و آماده ساخت چنین هتل هایی در ایران نیز هستیم.

وی با اشاره به توانایی اسلوونی در صنعت برق و نیروگاهی خاطرنشان کرد: با بهره گیری از پیشرفت فناوری صنعت برق در اسلوونی، توانسته ایم بهره وری انتقال نیرو را در حد بسیار بالایی ارتقا دهیم؛ مسئله ای که در ایران یک مشکل محسوب می شود و آن گونه که شنیده ام، معمولا هدررفت انرژی برق در هنگام انتقال و جابه جایی آن در ایران بالاست. به همین دلیل علاقه مندیم تا در پروژه های برقی کردن برخی مسیرهای ریلی پرتردد ایران که بهره وری انرژی برق بالایی می طلبد، شرکت کنیم. ضمن این که ما در حوزه سیگنالینگ قطار نیز پیشرفت های خوبی داشته ایم و یکی از کشورهای توسعه یافته اروپا محسوب می شویم.

1