28 فوریه 2020 - 05:36

بزرگان گردشگری در اسپانیا

22 ژانویه 2016 - 23:20 dsfr.ir/x35tf

بزرگان گردشگری در اسپانیا
letsgopersia.com
غرفه ایران در نمایشگاه بین المللی گردشگری فیتور اسپانیا 2015

نمایشگاه فیتور از 20 ژانویه آغاز به کار کرد و تا 24 ژانویه در مادرید (30 دی تا 4 بهمن) ادامه خواهد داشت.

اسپانیا از جمله گردش پذیرترین کشورهای دنیا به شمار می رود. طبق آمارهای ارائه شده از سوی سازمان گردشگری جهانی سازمان ملل متحد، در سال 2014 حدود هزار و 138 میلیون گردشگر بین المللی از اقصی نقاط جهان دیدن کردند که در این میان، حدود 65 میلیون گردشگر، اسپانیا را به عنوان مقصد خود انتخاب کردند. اسپانیا در میان کشورهای دنیا، مقام چهارم را در حوزه «گردشگری خرید» به خود اختصاص داده است، به طوری که توانسته سالانه حدود یک هزار و 100 میلیون یورو در خارج از اتحادیه اروپا کسب درآمد کند.

به دلیل پررونق بودن صنعت گردشگری در این کشور، هر سال نمایشگاهی با همین مضمون در مادرید برگزار می شود. به گزارش سایت رسمی نمایشگاه «فیتور»، نمایشگاه بین المللی فیتور 2016 که امسال سی وششمین دوره خود را می گذراند، مهم ترین رویداد در حوزه گردشگری جهان است که با حضور 165 کشور دنیا اجرا می شود و بیش از 9 هزار شرکت در آن حضور دارند.

این نمایشگاه از 20 ژانویه آغاز به کار کرد و تا 24 ژانویه ادامه خواهد داشت و انتظار می رود تا یکشنبه حدود 200 هزار نفر از این نمایشگاه سالانه بازدید کنند. از 20 تا 22 ژانویه، نمایشگاه تنها برای بازدیدکنندگان تجاری است و از 23 تا 24 ژانویه، نمایشگاه به روی عموم باز است.

نخستین دوره این نمایشگاه در سال 1981 و با حضور 1500 شرکت مسافرتی از 37 کشور برگزار شد که سه هزار بازدیدکننده را به خود جلب کرد. وقتی در نمایشگاه گردشگری فیتور قدم می گذارید، گویی به تمام کشورهای دنیا مسافرت کرده اید و در چند ساعت می توانید تجربه لذت بخشی از نقاط مختلف دنیا را در دل یک نمایشگاه تجربه کنید. هر سال بیش از 100 کشور در این نمایشگاه حضور می یابند تا ناشناخته هایی از کشورهای خود را برای بازدیدکنندگان معرفی کنند و از این طریق بتوانند صنعت گردشگری شان را رونق  بخشند.

اجرای زنده موسیقی کشورهای مختلف، معرفی سنت ها، برگزاری کنفرانس ها و سخنرانی ها و نیز نمایش صنایع دستی و نمایش فیلم های سینمایی خاص هر کشور از جمله راه کارهایی است که می تواند به رونق این صنعت کمک شایانی کند.

ایران در نمایشگاه «فیتور»

در کنار 9 هزار شرکتی که در نمایشگاه امسال فیتور در مادرید حضور پیدا کرده اند، نام ایران نیز به چشم می خورد و کشور ما نیز با 19 شرکت در این نمایشگاه حضور یافته است. از آنجا که بسیاری از کارشناسان حوزه گردشگری معتقدند با توجه به رفع تحریم های جهانی علیه ایران، این کشور از نظر صنعت توریسم و گردشگری در سال 2016 رونق خواهد گرفت، به طور قطع شرکت در این نمایشگاه می تواند به پررونق تر شدن این بخش و نیز شناخته شدن ایران از سوی کشورهای شرکت کننده کمک کند.

هدف ایران از حضور در فیتور، معرفی جاذبه های گردشگری ایران به آژانس های مسافرتی دنیاست. نمایش فرش ایرانی به عنوان نماد این کشور و عرضه آب زعفران از محصولات تمام ایرانی، از جمله برنامه های غرفه های ایرانی است.

مقامات ایران قصد دارند با شرکت در چنین نمایشگاه هایی صنعت گردشگری کشور را رونق دهند، به طوری که بتوانند آمار گردشگری ایران را از پنج میلیون نفر در سال 2014 به 20 میلیون نفر در سال 2025 برسانند. آنان در نظر دارند تا رسیدن به این هدف، سالانه بیش از 30 میلیارد دلار از بخش گردشگری کسب کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « روزنامه فرهیختگان » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1