امروز امکانات باید تماما در اختیار صنایع دستی باشد

20 ژانویه 2016 - 14:00 dsfr.ir/vw4pt

امروز امکانات باید تماما در اختیار صنایع دستی باشد
میثم رودکی
غرفه اصفهان در نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تهران

حوزه صنایع دستی برای این کشور دو عنوان بزرگ آورده، پس نباید ناجوانمردانه به آن پرداخت و آن را کوچک کرد.

"معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی"

بهمن نامورمطلق در گفت و گو با خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، درباره خروج 13 رسته از اتحادیه صنایع دستی و ورود به اتاق اصناف اظهار کرد: معتقد هستیم کسی که برای این کشور افتخار و مقام می آورد، نباید تضعیف شود. حوزه صنایع دستی برای این کشور دو عنوان بزرگ آورده، پس نباید ناجوانمردانه به آن پرداخت و آن را کوچک کرد.

وی تأکید کرد: امروز مقطعی است که همه به اصفهان نگاه می کنند و به نظر بنده نباید در این زمان چنین اتفاقاتی رخ بدهد، زیرا اصفهان امروز مرکز صنایع دستی و شهر جهانی خلاق در صنایع دستی است و هیچ شهری به جز اصفهان چنین مقامی را در جهان ندارد.

معاون صنایع دستی تصریح کرد: قطعا چنین فعالیت های بدون پشتوانه باعث برخورد شورای جهانی صنایع دستی با ایران و اصفهان می شود و چه بسا این عنوان جهانی را از اصفهان بگیرند.

نامورمطلق خاطرنشان کرد: امروز باید امکانات تماما در اختیار صنایع دستی باشد، مرکز ایجاد شود، حراجی ها بازگشایی شود، بورس و موزه راه اندازی شود؛ اما می بینیم نه تنها چنین نمی شود بلکه به سمت تضعیف صنایع دستی می روند. این اتفاق اصلا قابل قبول نیست و قطعا این امر نشان می دهد که ما از گنجینه صنایع دستی خود نمی خواهیم استفاده کنیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1