پیشنهاد افزایش 40 درصدی بودجه محیط زیست در انتظار تصویب نمایندگان مجلس

20 ژانویه 2016 - 13:10 dsfr.ir/ap71o

پیشنهاد افزایش 40 درصدی بودجه محیط زیست در انتظار تصویب نمایندگان مجلس
doe.ir
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست

ردیف هایی همچون مدیریت بحران و سایر ردیف بودجه های در اختیار دولت که می تواند به حوزه محیط زیست تخصیص یابد پس از تصویب بودجه می تواند به رقم بودجه سازمان حفاظت محیط زیست اضافه شود.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به ابلاغ سیاست های کلی محیط زیست نظام از سوی مقام معظم رهبری، همچنین توجه ویژه دولت به مباحث محیط زیستی، رشد بودجه محیط زیست در سال 95 با افزایش حدود 40 درصد از متوسط رشد بودجه کل کشور بیشتر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست (پام)، سیدمحمد مجابی معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به مباحث بودجه ای 95 که در مجلس در حال پیگیری است، گفت: با توجه به ابلاغ سیاست های کلی محیط زیست نظام از سوی مقام معظم رهبری، همچنین توجه ویژه دولت به مباحث محیط زیستی، رشد بودجه محیط زیست در سال 95 از متوسط رشد بودجه کل کشور بیشتر است.

وی با بیان اینکه منابع عمومی دولت در لایحه بودجه سال 95 از 236 هزار میلیارد تومان در سال گذشته به 267 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است، اظهار کرد: این به معنای رشد 13 درصدی منابع عمومی دولت است.

مجابی با اعلام افزایش حدود 40 درصدی اعتبارات سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به سال 94، خاطرنشان کرد: ردیف هایی همچون مدیریت بحران و سایر ردیف بودجه های در اختیار دولت که می تواند به حوزه محیط زیست تخصیص یابد پس از تصویب بودجه می تواند به رقم بودجه سازمان حفاظت محیط زیست اضافه شود.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: این موارد می تواند در بر گیرنده اعتباراتی برای دریاچه ارومیه، رودخانه کارون، گرد و غبار، خشکسالی و سایر موارد باشد.

وی ضمن یادآوری این موضوع که برخی موضوعات و مباحث زیست محیطی مرتبط با وظایف و اقدامات سایر دستگاه های اجرایی است و اعتبارات مربوطه ای نیز برای این دستگاه ها لحاظ شده است، افزود: توسعه حمل و نقل عمومی و آبخیزداری از جمله این مباحث است.

مجابی با تاکید بر شرایط خاص محیط زیست کشور و وجود بحران های متعدد در این حوزه، ابراز امیدواری کرد: که پذیرش مسئولیت همگانی در حفظ محیط زیست و انجام تکالیف قانونی، همچنین رعایت حقوق و اخلاق محیط زیستی از سوی تمامی دستگاه ها و نهادها و آحاد جامعه منجر به رقم زدن آینده بهتر برای برنامه ششم توسعه به ویژه در حوزه محیط زیست شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 15 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1