تهیه طرح حفاظت پایدار و مشترک از تالاب بین مرزی خلیج گواتر

20 ژانویه 2016 - 11:40 dsfr.ir/av5mz

 تهیه طرح حفاظت پایدار و مشترک از تالاب بین مرزی خلیج گواتر
doe.ir
نشست تهیه طرح مشترک بین ایران ، پاکستان و اتحادیه جهانی حفاظت برای حفاظت از اکوسیستم بین مرزی خلیج گواتر

پیش نویس طرح حفاظت پایدار و مشترک از تالاب بین مرزی خلیج گواتر نهایی شد.

مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران ضمن تاکید بر توجه ویژه به تالاب های مرزی و همکاری مشترک با کشورهای همسایه برای حفاظت پایدار آن ها، از تهیه طرح مشترک بین ایران، پاکستان و اتحادیه جهانی حفاظت برای حفاظت از اکوسیستم بین مرزی خلیج گواتر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام)، محسن سلیمانی روزبهانی با اشاره به برگزاری کارگاه و جلسات مشترک در کشور پاکستان با حضور ذینفعان محلی تالاب در پاکستان و نمایندگان اتحادیه جهانی حفاظت و طرح حفاظت از تالاب های ایران در پاکستان گفت: پیش نویس طرح حفاظت پایدار و مشترک از تالاب بین مرزی خلیج گواتر نهایی شد.

وی افزود؛ پس از تایید نهایی  شدن طرح از سوی دولت های ایران و پاکستان این طرح وارد مراحل اجرایی خواهد شد.

به گفته سلیمانی؛ اجزای اصلی این طرح شامل تهیه و اجرای برنامه جامع مشترک برای اکوسیستم تالابی خلیج گواتر، بهبود وضعیت زیستگاه و حمایت از گونه های در معرض خطر با مشارکت جوامع محلی، بهبود معیشت جوامع محلی در ارتباط مدیریت صیادی در منطقه و انطباق پذیری جوامع محلی و سایر فعالیت های توسعه ای با تغییرات اقلیم می باشد.

وی ابراز امیدواری کرد که این پروژه آغاز همکاری های مشترک با سایر کشورهای همسایه و استفاده از ظرفیت های بین المللی برای حفاظت و مدیریت تالاب های بین مرزی کشورمان باشد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1