10 ژوئن 2024 - 10:35

نخستین هواپیمای خریداری شده پس از لغو تحریم ها وارد شد

20 ژانویه 2016 - 09:00 dsfr.ir/el028

نخستین هواپیمای خریداری شده پس از لغو تحریم ها وارد شد
airliners.net
ایرباس 319

رئیس هیئت مدیره هواپیمایی زاگرس از ورود یک فروند هواپیمای ایرباس 319 به کشور در راستای نوسازی و توسعه ناوگان هوایی زاگرس خبر داد.

عبدالرضا موسوی در گفت و گو با تسنیم افزود: تا پایان سال 5 فروند هواپیمای دیگر به شرط تامین مالی از سوی بانک های داخلی وارد کشور می شود.

وی با بیان این که این 5 فروند هواپیما تولید سال های 2003 تا 2007 میلادی هستند، تصریح کرد: البته ورود این هواپیماها به تامین مالی از سوی بانک ها بستگی دارد، یکی از گلایه های ما در بخش حمل و نقل هوایی مسافری کشور این است که ایرلاین ها برای خرید هواپیما با چالش های داخلی مواجه هستند.

موسوی با بیان این که بانک ها هواپیما را به عنوان وثیقه قبول نمی کنند، بیان کرد: شرکت های هواپیمایی باید برای خرید هواپیما سرمایه ای داشته باشند که با آن ملکی را خریداری کنند و آنرا به عنوان تضمین در اختیار بانک قرار داده تا بتوانند هواپیما خریداری کنند.

وی با اشاره به این که در حرف خیلی از ایرلاین ها حمایت می شود اما در عمل چیزی دیده نمی شود، تاکید کرد: تا پیش از این شرایط کشور غیرعادی بود که خوشبختانه این شرایط عادی شده است، در این وضعیت شرکت های هواپیمایی با سرعت بیشتری در مسیر ارتقای استانداردها و کارهای حرفه ای حمل و نقل هوایی حرکت می کنند.

رئیس هیئت مدیره هواپیمایی زاگرس در ادامه با اشاره به این که خرید 6 فروند هواپیما به تایید سازمان هواپیمایی کشوری رسیده است بیان کرد: دوشنبه شب یکی از این هواپیماها که ایرباس مدل 319 تولید 1996 میلادی بود وارد کشور شد. در صورتی که بحث منابع مالی 5 فروند دیگر نیز حل شود تا پایان سال این هواپیماها نیز وارد کشور خواهد شد.

موسوی یادآور شد: پیش از این این نوع هواپیما در کشور نبوده و دارای 142 صندلی است که از آن برای مسیرهای کوتاه و فرودگاه های دشوار استفاده می کنیم.

1