90 درصد گردشگری در اختیار بخش خصوصی است

19 ژانویه 2016 - 18:20 dsfr.ir/136qp

90 درصد گردشگری در اختیار بخش خصوصی است
امین خسروشاهی
مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث میراث فرهنگی

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از تسهیل صدور ویزا برای گردشگران خارجی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، «مسعود سلطانی فر» در اجلاس فعالان اقتصاد غیردولتی که صبح امروز (سه شنبه 29 دی) با حضور رییس جمهور در اجلاس سران برگزار شد، بر ضرورت افزایش هتل های چهار و پنج ستاره تأکید کرد و گفت: در حال حاضر حدود 130 هتل چهار و پنج ستاره داریم که باید تا 10 سال آینده به حدود سه برابر افزایش یابد.

وی همچنین بر نوسازی و توسعه شبکه حمل و نقل هوایی و فرودگاهی تأکید کرد.

«سلطانی فر» همچنین با اشاره به زمین گیر بودن یک سوم ناوگان هوایی کشور گفت: باید زمینه حمل و نقل در همه بخش ها افزایش یافته و سطح خدمات گردشگری را با افزایش نیروی انسانی ارتقاء دهیم و شرایط ویژه و منحصر به فردی را برای رشد و توسعه گردشگری بوجود بیاوریم.

وی با تأکید بر اینکه خوشبختانه توانستیم حقوق هسته ای کشور را حفظ و تحریم های ناعادلانه را حذف کنیم، گفت: بیش از 90 درصد صنعت گردشگری در اختیار بخش خصوصی است و چند درصد باقیمانده را نیز به بخش خصوصی واگذار خواهیم کرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با بیان اینکه گردشگری در دنیا وضعیت ویژه ای دارد، گفت: از 1.2 میلیارد گردشگر خارجی در سال 2014 در دنیا حدود 1500 میلیارد دلار نصیب کشورهای مختلف شده که البته با احتساب گردشگران خارجی و داخلی و یا تفریحی این رقم به شش هزار و 500 میلیارد دلار می رسد.

سلطانی فر افزود: سهم ایران در سال 2014 حدود نیم درصد از این درآمد بود و پنج میلیون گردشگر به کشور سفر کردند و این در حالیست که تقریبا همه صاحب نظران و دست اندرکاران معتقدند سهم ایران به دلیل دارا بودن جاذبه های ارزشمند و کم نظیر حداقل باید دو درصد از این سهم باشد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی با بیان اینکه تا 10 سال آینده باید میزبان 20 میلیون گردشگر خارجی باشیم، اظهار کرد خوشبختانه در 2 سال گذشته با توجه به رویکرد خوبی که دولت داشت شاهد رشد گردشگران خارجی بودیم و در کشور ما حدود 12 درصد رشد داشت.

وی با بیان اینکه حدود 10 درصد از GDP کشورها مربوط به صنعت گردشگری است، بیان کرد: ایران برای سال 2016 از سوی بسیاری از سازمان ها، مراکز و نشریات معتبر گردشگری دنیا به عنوان مهم ترین مقصد گردشگری جهان در سال 2016 معرفی شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1