19 اکتبر 2019 - 13:58

شعار ملی گردشگری باید اولویت حضور در فضای جهانی باشد

19 ژانویه 2016 - 16:10 dsfr.ir/xy1zy

شعار ملی گردشگری باید اولویت حضور در فضای جهانی باشد
isfahancht.ir
میدان نقش جهان در نوروز

شعار ملی گردشگری و برند گردشگری ایران باید اولویت اول حضور در فضای جهانی باشد.

"رئیس گروه مالی گردشگری"

به گزارش خبرگزاری ایسنا، مهدی جهانگیری رئیس گروه مالی گردشگری با اشاره به نقش مهم صنعت گردشگری در رشد و توسعه اقتصادی گفت: برای حضور در بازارهای جهانی چاره ای نداریم، جز اینکه برند گردشگری ایران را در فضای بین المللی مطرح کنیم. وی که در کنفرانس بین المللی گردشگری ایران سخن می گفت، افزود: اعتبار هر کالایی در برند آن است، هرچند در این حوزه باید برندهایی را که داریم به دنیا معرفی کنیم و مسلما در صورت رفع موانع صنعت گردشگری، این صنعت برای ایران درآمد ارزی و اقتصاد پایدار را همراه خواهد داشت.

جهانگیری با اشاره به توسعه برند محصولات گردشگری عنوان کرد: بزرگ ترین چالش در این عرصه خدمات و بهره وری است، بنابراین ما باید شهامت ورود به بازارهای جهانی را داشته باشیم تا از تکنولوژی و تجهیز است آن کمک بگیریم. در فضایی که تکنولوژی حرف اول را می زند بدون تجهیز به علم و تکنولوژی روز دنیا محو می شویم.

رئیس گروه مالی گردشگری در ادامه اظهار داشت: همچنین باید مسیر ورود برندهای جهانی را به کشورمان باز کنیم و همان طور که در دیپلماسی سیاسی به موفقیت هایی رسیدیم، مسلما در دیپلماسی اقتصادی نیز حرف برای گفتن داریم. وی افزود: ایران هراسی و عدم امنیت بزرگ ترین آسیب به صنعت گردشگری کشورمان است، بنابراین حاکمیت و دولت باید با توجه به شرایط جدید برای معرفی ایران بیشتر تلاش و هزینه کنند. ما نیز به عنوان فعالان خصوصی از دولت و شخص آقای سلطانی فر و رحمانی موحد درخواست داریم تا برند گردشگری را به عنوان یک مولفه اقتصادی در دنیا مطرح کنند.

جهانگیری با اشاره به عضویت بانک گردشگری و شرکت سرمایه گذاری میراث فرهنگی در سازمان UNWTO عنوان کرد: از سازمان جهانی جهانگردی تشکر می کنم و امیدوارم که بتوانیم با تلاش گسترده گام های خوبی در توسعه بیشتر صنعت گردشگری در ایران برداریم. رئیس گروه مالی گردشگری ضمن اشاره به لزوم حضور فعال بخش خصوصی در اقتصاد کشور گفت: ما فعالان بخش خصوصی باید آمادگی کامل برای حضور مؤثر و مستمر در صحنه اقتصادی داخلی و خارجی داشته باشیم. اکنون زمانی است که باید بخش خصوصی دیپلماسی اقتصادی را به عهده بگیرد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « فرصت امروز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
11 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1