رشد 8 درصدی صادرات صنایع دستی در سال 94

18 ژانویه 2016 - 11:30 dsfr.ir/r85h3

رشد 8 درصدی صادرات صنایع دستی در سال 94
میثم رودکی
یک بازدید کننده در حال تماشای هنرهای دستی در نمایشگاه صنایع دستی تهران

با وجود این که صادرات غیر نفتی کشور در هشت ماه ابتدای سال 94 منفی بوده است، در صادرات صنایع دستی هشت درصد رشد داشته ایم.

"سرپرست اداره کل بازرگانی صنایع دستی"

به گزارش خبرگزاری ایرنا، پویان محمودیان در نخستین نشست هم اندیشی تجارت الکترونیک صنایع دستی کشور افزود: در هشت ماه ابتدای سال جاری در حوزه صنایع دستی 145 درصد رشد برای فروش داخلی داشته ایم این در حالی است که سال 93 را با رشد 36 درصدی پشت سر گذاشته ایم و اگرچه این شرایط مطلوب و ایده آل نیست اما برای دستیابی به شرایط بهتر تلاش خواهیم کرد.

وی ادامه داد: تجارت الکترونیک و بازاریابی اینترنتی با رشد چشمگیری که در کشور داشت ما را وادار کرد تا هرچه زودتر برای تدوین چارچوب های مشخص در این زمینه اقدام کنیم. طبق شناسایی ما در حال حاضر 170 وب سایت به صورت انحصاری و اختصاصی یا به صورت همزمان با سایر محصولات در زمینه فروش صنایع دستی در فضای مجازی اقدام می کنند، برای همین بسته های ویژه حمایتی برای فعالان در این زمینه اختصاص خواهیم داد.

محمودیان یادآور شد: نشست هم اندیشی فعالان صنایع دستی در حوزه فروشگاه های مجازی در آتیه ادامه پیدا خواهد کرد و سوم بهمن ماه با تشکیل جلسه مهمی در اتاق بازرگانی، مقامات عالی اجرایی کشور از اتخاذ تصمیمات خرسند کننده ای برای فعالان صنایع دستی رونمایی خواهند کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1