پرداخت بخش زیادی از هزینه های امنیت هوایی توسط ایرلاین ها

17 ژانویه 2016 - 10:20 dsfr.ir/5l4hr

پرداخت بخش زیادی از هزینه های امنیت هوایی توسط ایرلاین ها
rishe.ir
هواپیمای ماهان در حال فرود

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه بخش زیادی از هزینه های امنیت هوایی توسط ایرلاین ها پرداخت می شود گفت: دولت باید نسبت به تامین و پرداخت این هزینه ها اقدام کند تا فشار کمتری به ایرلاین ها وارد شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ مقصود اسعدی سامانی در نشست دست اندکاران صنعت هوانوردی کشور با وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به هزینه های ایرلاین ها در سال 93 گفت: در سال گذشته 350 هزار ساعت پرواز توسط ایرلاین های داخلی انجام شد و بخش زیادی از هزینه های امنیت هوایی توسط ایرلاین ها پرداخت می شود که دولت باید نسبت به تامین و پرداخت این هزینه ها اقدام کند تا فشار کمتری به ایرلاین ها وارد شود و شرکت های هواپیمایی بتوانند این هزینه ها را برای توسعه ناوگان اختصاص دهند.

وی درباره برنامه ریزی برای پروازهای نوروزی نیز اعلام کرد: انجمن شرکت های هواپیمایی با همکاری سازمان هواپیمایی کشوری برنامه ریزی لازم را برای ایام نوروز انجام می دهد.

سامانی با بیان اینکه اجرای آزادسازی نرخ بلیت هواپیما در آینده هم به نفع مردم و هم به نفع صنعت هوانوردی کشور خواهد بود افزود: هرچند در ابتدای اجرای این طرح به واسطه اختلال برخی واسطه گران در بازار شاهد نرخ های غیر قابل قبول بودیم اما این موضوع را نباید به کل جریان آزادسازی قیمت بلیت تعمیم داد.

سامانی ادامه داد: ایرلاین ها با توجه به جلسات هماهنگی در کمیته اقتصادی انجمن شرکت های هواپیمایی به گونه ای نرخ ها را برای ایام نوروز تعیین می کنند که شاهد قیمت های هیجانی در بازار نباشیم.

دبیر انجمن شرک ‎های هواپیمایی درباره آخرین اقدامات ایرلاین ها برای نوسازی ناوگان نیز گفت: شرکت های هواپیمایی هر کدام به تناسب توانمندی های خود در حال مذاکره برای خرید هواپیما هستند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1