رئیس برنامه توسعه صنایع دستی ارسیکا تاکید کرد:

حمایت کشورهای اسلامی از انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری 2018

16 ژانویه 2016 - 17:30 dsfr.ir/9n1i3

حمایت کشورهای اسلامی از انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری 2018
agencytravel.ir
نمایی از شهر تبریز و پارک ایل گلی

رئیس برنامه توسعه صنایع دستی ارسیکا بر حمایت کشورهای اسلامی از انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری 2018 جهان اسلام تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه هنر اسلامی تبریز، نزیه معروف شنبه با ارسال نامه ای به این دانشگاه انتخاب این شهر را به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2018 تبریک گفته و این شهر را شایسته اخذ این عنوان دانست.

رئیس برنامه توسعه صنایع دستی مرکز پژوهش های تاریخ، فرهنگ و هنر اسلامی کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی (ارسیکا) در نامه خود ضمن ابراز خرسندی از انتخاب این شهر، به عضویت ارسیکا در کمیته ارزیابی شهرهای منتخب گردشگری برای سال های 2017 و 2018 اشاره و تصریح کرد: کشورهای اسلامی از این انتخاب حمایت حداکثری دارند.

وی برگزاری جشنواره های بین المللی هنری مانند اولین و دومین «جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری تبریز در هنرهای اسلامی و صنایع دستی» توسط دانشگاه هنر اسلامی تبریز و تاسیس «جایزه بین المللی خلاقیت و نوآوری تبریز» در طی این جشنواره را از عوامل مطرح و تأثیرگذار بر آرای مثبت داوران دانسته است.

نزیه معروف که از داوران این انتخاب در نهمین اجلاس وزرای گردشگری سازمان همکاری اسلامی بوده است، در ادامه این نامه افزوده است: وجود موزه های تخصصی گوناگون، زیرساخت های شهری، دانشگاه هنر اسلامی تبریز و فعالیت مستمر مراکز فرهنگی در کنار جاذبه ها و مراکز تفریحی تبریز از دیگر موارد مؤثر بر انتخاب این شهر به عنوان شهر نمونه گردشگری است و امیدواریم برنامه ها و رویداد پرباری را در این رابطه از سوی ایران و شهر تبریز، شاهد باشیم.

دیدگاه ها

  • ناشناس 28 مارس 2016 - 10:51

    تبریز شهر فوق العاده زیباییه خداییش لیاقتشو داره

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1