محمدجواد ظریف:

تحریم ها امروز لغو می شود با کری، موگرینی و آمانو دیدار می کنم

16 ژانویه 2016 - 17:10 dsfr.ir/199ur

تحریم ها امروز لغو می شود با کری، موگرینی و آمانو دیدار می کنم
ایرنا
ملاقات محمدجواد ظریف و جان کری

وزیر خارجه ایران در بدو ورود به وین گفت: معتقدیم برجام انجام می شود و پیش می رود و از فرصت های اقتصادی و دیپلماسی آن استفاده خواهد شد.

محمدجواد ظریف صبح روز شنبه در بدو ورود به وین در پاسخ به این پرسش که برداشته شدن تحریم ها، بعد از روز اجرا چقدر تضمین شده است، گفت: کسانی هستند که همیشه صلح را تهدید موجودیت شان می دانند و این ها همیشه مخالف بوده و به این مخالفت شان ادامه خواهند داد.

وزیر خارجه کشورمان گفت: امروز روز خوبی برای مردم ایران است و تحریم ها امروز لغو خواهد شد. همچنین امروز روز خوبی برای منطقه است. منطقه ما از سایه یک درگیری بی مورد که می توانست نگرانی ایجاد کند با برجام رها شده و می تواند بدون غبارهای خطرناک که به دلیل تبلیغات منفی علیه برنامه هسته ای شکل گرفته حرکت صلح طلبانه ایجاد کند.

وزیر خارجه گفت: امروز یک روز خوب برای دنیاست چراکه ثابت شده مشکلات مهم را می توانیم از طریق دیپلماسی حل کنیم نه تهدید و فشار و قطعا از این جهت امروز روز مهمی است. امروز علاوه بر اعلام اجرای برجام گفت و گوهایی هم با آمانو، کری و موگرینی خواهم داشت.

وزیر امور خارجه گفت: امروز با ارائه گزارش مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی برجام اجرایی خواهد شد و پس از آن یک بیانیه مشترکی برای اعلام شروع برجام منتشر می شود. گزارش مدیرکل برجام را اجرایی خواهد کرد اما برای اعلام اهمیت این واقعه بیانیه ای هم خوانده خواهد شد.

وی درباره برنامه های امروز خود گفت: دیدار با مدیرکل آژانس را دارم اعلام اجرای برجام و دیدار های دو جانبه با خانم موگرینی و احتمالا با سایر وزرای خارجه از جمله آقای کری دیدار خواهیم داشت.

ظریف گفت: این ملاقات ها برای اطمینان از اجرای صحیح برجام است مخصوصا با توجه به اقدامات وسیعی که آمریکا یی ها اعلام کردند انجام داده اند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1