21 ژوئن 2024 - 02:23
رئیس شورای اسلامی مازندران:

پایانه های توریستی در مازندران ایجاد شود

16 ژانویه 2016 - 14:10 dsfr.ir/i29dt

پایانه های توریستی در مازندران ایجاد شود
mashhad.irib.ir
پایانه مسافربری مشهد یکی از مدرن ترین پایانه های مسافربری کشور

رئیس شورای اسلامی استان مازندران خواستار تأسیس پایانه های مسافری و توریستی در شهرهای گردشگر پذیر استان شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کمال آقامیری پیش از ظهر شنبه در جلسه خدمات سفر که در سالن شماره یک استانداری برگزار شد اظهار داشت: مازندران به خاطر برخورداری از ظرفیت های بالای گردشگری  هر ساله میزبان تعداد زیادی گردشگر و مسافر است.

وی با بیان این که گردشگری به صنعتی استراتژیک در جهان تبدیل شده افزود: ما هنوز درگیر چگونگی استفاده از این صنعت در شهرهای توریستی هستیم و در به کارگیری مهارت های اولیه برای جذب توریسم کاری انجام نداده ایم.

رئیس شورای استان خواستار بهره گیری از ظرفیت های گردشگری و واگذاری مسئولیت برنامه ریزی در بخش گردشگری به شهرداری ها، شورای شهر و دهیاری ها شد و گفت: با توجه به آشنایی ظرفیت شهرها توسط ارگان های شهری و با ابتکارات ساده برنامه های متناسب با منطقه طراحی می شود.

آقامیری تصریح کرد: از ظرفیت مسافران برای بهره برداری اقتصادی شهرهای مختلف استان باید استفاده و از چند تیم زبده طرح نظرسنجی از مسافران انجام شود چراکه اگر نظرها و خواسته ها برای ما روشن باشد برای نقاط مختلف استان برنامه ریزی درستی انجام می شد.

وی استفاده از فن آوری تلفن همراه تبلیغات ماهواره ای در گروه های اجتماعی در ایام سفر را پیشنهادی سازنده برای تبلیغات صحیح گردشگری و معرفی مناطق دیدنی استان عنوان کرد و افزود: تأسیس پایانه های توریستی و مسافربری، ایجاد انواع مختلف گردشگری می تواند سهم عمده ای در جذب گردشگر استان داشته باشد.

1