24 سپتامبر 2023 - 10:24

امکان تبدیل مبالغ ارزی به کارت بانکی برای گردشگران خارجی فراهم شد

16 ژانویه 2016 - 11:30 dsfr.ir/8j22b

فرودگاه بین المللی زاهدان

با رایزنی های انجام شده گردشگران خارجی می توانند راحت مبالغ ارزی خود را به كارت های بانكی تبديل کنند.

"معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان"

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سیستان و بلوچستان، مجتبی میرحسینی در این باره اظهار داشت: با توجه به مذاکرات صورت گرفته با دو بانک خصوصی و صرافی های مورد تائید بانک مرکزی، به جهت بالا بردن ضریب امنیتی در امر خرید گردشگران خارجی و انجام امور مالی در سیستم بانکی کشور، گردشگران خارجی می توانند مبالغ ارزی خود را به کارت های بانکی تبدیل نموده و به راحتی از همه مزایای کارت های بانکی و خرید از کلیه مراکز فروش و استفاده از دستگاه های کارت خوان فروشگاهی بهره مند شوند.

وی افزود: این موضوع موجب خواهد شد گردشگران نگرانی از بابت مفقود شدن نقدینگی نداشته و با اطمینان خاطر بیشتری به سیاحت و گردش بپردازند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان بیان کرد: همچنین با توجه به غیرقابل پیش بینی بودن حوادث و اتفاقاتی که ممکن است برای گردشگران رخ دهد، با هماهنگی بیمه مرکزی و بخش خصوصی شرایطی برای استفاده گردشگران خارجی از همه سطوح بیمه ای در کشور استفاده شده است.

میرحسینی با اشاره به مشکلات گردشگران خارجی در تهیه سیم کارت های اپراتور های همراه داخلی به سبب قوانین ثبت هویتی گفت: برای توسعه خدمات رسانی و افزایش رضایتمندی گردشگران خارجی خدمات ویژه ای در محل پایانه های مرزی و مراکز اقامتی ارائه خواهد شد.

وی افزود: استفاده از خطوط تلفن همراه ایران جهت استفاده از اینترنت و ارتباط گیری با توجه به مقرون به صرفه بودن و در دسترس بودن اهمیت ویژه ای دارد و که با توجه به مشکلات خریداری سیم کارت با پاسپورت، اداره کل میراث فرهنگی با همکاری بخش خصوصی در پی حل این موضوع آمده است.

گفتنی است سیستان و بلوچستان دارای هزار و 260 کیلومتر مرز زمینی مشترک با کشورهای افغانستان و پاکستان و بیش از 340 کیلومتر مرز دریایی با کشورهای حاشیه دریای عمان و اقیانوس هند است.

1