28 فوریه 2020 - 06:11

286 هزار متر از اراضی ملی در لواسان رفع تصرف شد

16 ژانویه 2016 - 10:00 dsfr.ir/iu6ys

286 هزار متر از اراضی ملی در لواسان رفع تصرف شد
doe.ir
رفع تصرف اراضی ملی در لواسان

فرماندار شمیرانات از رفع تصرف 286 هزار متر از اراضی ملی در حریم شمال شهر لواسان به ارزش ریالی 1500 میلیارد تومان خبر داد.

فرماندار شمیرانات از رفع تصرف 286 هزار متر از اراضی ملی در حریم شمال شهر لواسان به ارزش ریالی 1500 میلیارد تومان خبر داد و گفت: بر اساس شکایت سازمان محیط زیست و منابع طبیعی رفع تصرف شد.

عزت الله خان محمدی در گفت و گو با ایسنا گفت: این رفع تصرف بر اساس شکایت سازمان محیط زیست و منابع طبیعی انجام شده است. بی تردید در دو سال گذشته برخورد قانونی با ساخت و سازهای غیر مجاز و رفع تصرف از اراضی ملی در دستور کار جدی فرمانداری شمیرانات قرار داشته است.

وی افزود: در راستای اجرای دقیق احکام صادره و برخورد با موارد تخلف، جلسات شورای حفظ حقوق بیت المال به صورت منظم در شهرستان شمیرانات برگزار شد و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز از اولویت های نخست دستگاه های اجرایی قرار گرفت.

وی ادامه داد: با همکاری دستگاه های اجرایی ذیربط در این موضوع از جمله محیط زیست، راه و شهرسازی، امور آب و منابع طبیعی توانستیم جلوی تخلفات و ساخت و سازهای غیر مجاز را بگیریم. همچنین از سال 86 تا 92 احکام قضایی درخصوص تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز صادر شده ولی اجرایی نشده بود که اجرای این احکام در اولویت فرمانداری شمیرانات قرار گرفت.

فرماندار شمیرانات افزود: در این راستا دستگاه قضایی همپوشانی خوبی در سطح شهرستان داشت و دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی نیز هماهنگ بودند و توانستیم با مدیریت از ظرفیت ایجاد شده به خوبی استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه در دو سال گذشته 225 هکتار زمین از اراضی ملی رفع تصرف شده است، گفت: از این مقدار 180 هکتار اراضی دولتی است و مابقی مربوط به تغییر کاربری اراضی کشاورزی بوده است و میزان ریالی این 225 هکتار اراضی رفع تصرف شده غریب به 8 هزار میلیارد تومان است.

خانمحمدی تاکید کرد: در رفع تصرف اخیر نیز 286 هزار متر زمین اراضی ملی در حریم شمال شهر لواسان حد فاصل نارون بر اساس شکایت سازمان محیط زیست و منابع طبیعی رفع تصرف شد و سند این زمین به نام دولت زده شده است. ارزش ریالی این زمین نیز 1500 میلیارد تومان برآورد شده است.

وی افزود: اداره اوقاف نیز 350 هکتار موقوفه که توسط افراد متخلف تصرف شده بود را با حکم قضایی رفع تصرف کرد. 50 هزار متر زمین در شهر لواسان نیز رفع تصرف شده است که میلیاردها ارزش ریالی آن است.

فرماندار شمیرانات با تاکید بر ادامه روند مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز گفت: قطعا با آغاز انتخابات رفع تصرف از زمین ها به قوت خود ادامه پیدا می کند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 13 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1