سند راهبردی گردشگری دریایی در پیچ و خم دو ارگان

16 ژانویه 2016 - 09:40 dsfr.ir/n54t5

سند راهبردی گردشگری دریایی در پیچ و خم دو ارگان
تبیان
غروب دریا

نهایی شدن سند راهبردی گردشگری دریایی در انتظار ارسال نظرات وزارت ورزش و جوانان و سازمان بنادر و دریانوردی است.

به گزارش مانا؛ مدیرکل برنامه ریزی و حمایت از توسعه گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: پیش نویس سند راهبردی گردشگری دریایی جهت تایید نهایی به 12 دستگاه مرتبط با امور دریایی ارسال شده بود تاکنون به تایید 10 دستگاه رسیده است.

سید کاظم خلدی نسب بیان کرد: با وجود اینکه مهلت تعیین شده برای اعلام نظر نهایی درخصوص پیش نویس سند راهبردی گردشگری دریایی به اتمام رسیده است اما هنوز وزارت ورزش و جوانان و سازمان بنادر و دریانوردی نظر خود را در خصوص پیش نویس سند توسعه گردشگری دریایی به سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری ارسال نکرده اند.

وی اذعان داشت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیگیری های لازم را به این دو ارگان جهت تسریع در ارسال اظهار نظرات خود در خصوص این پیش نویس اقدام کرده است. به گفته وی، با پیگیری های صورت گرفته جهت تکمیل نظرات این 12 ارگان مرتبط با امور دریایی در خصوص پیش نویس سند توسعه گردشگری دریایی، پیش بینی می شود تا قبل از سال جدید سند توسعه گردشگری دریایی کشور تهیه و تدوین شده باشد.

مدیرکل برنامه ریزی و حمایت از توسعه گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اعلام کرد: همچنین در جلسه اخیر شورای صنایع عالی دریایی بر تدوین و نهایی شدن هر چه سریع تر سند توسعه گردشگری دریایی تاکید شد. در پیش نویس سند توسعه گردشگری دریایی تمام راهکارهای لازم جهت انجام اقدمات ضروری در راستای توسعه گردشگری دریایی با سرعت قابل توجه دیده شده است.

به گفته خلدی نسب، انتظار می رود با تهیه سند توسعه گردشگری دریایی که امضای مقامات عالی رتبه کشور خواهد رسید، شاهد تحولات اساسی در این بخش مهم از صنعت توریسم کشور باشیم. وی یادآور شد: به دنبال تهیه این سند و ورود ارگان های مرتبط با امور دریایی برای توسعه گردشگری دریایی، بدون شک شاهد حضو سرمایه گذاران زیادی در این بخش خواهیم بود.

وی بیان کرد: در این سند ایجاد راه های قانونی برای تسهیل در ایجاد تاسیسات و امکانات گردشگری در سواحل و دریاهای کشور دیده شده است. همچنین انتظار داریم شاهد حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی خارجی نیز باشیم.

وی اذعان داشت: وجود پتانسیل های بالای گردشگری دریایی در شمال و جنوب کشور به حدی است که در صورت اعمال سیاست های تدوین شده در سند توسعه گردشگری دریایی خواهیم توانست کشورمان را به جایگاه واقعی توریسم دریایی در دنیا برسانیم.

خلدی نسب در ادامه گفته های خود تاکید کرد: گردشگری دریایی به عنوان یکی از مهم ترین شاخه های صنعت توریسم می تواند موضوعات مختلفی را شامل شود که در راستای توسعه این بخش ارگان های دریایی نیز به شدت دخیل خواهند بود. از سال 1390 با برگزاری جلسات مختلفی تحت عنوان شورای راهبری گردشگری دریایی با حضور نمایندگان دستگاه مختلف مرتبط با امور دریایی کشور در سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری به منظور بررسی راهکارهای توسعه گردشگری دریایی برگزار شده است.

مدیرکل برنامه ریزی و حمایت از توسعه گردشگری سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری اذعان داشت: با برگزاری این جلسات طی چند سال اخیر موفق شدیم پیش نویس توسعه گردشگری دریایی را تهیه و تدوین کنیم که همانطور که گفته شد تا پایان سال آن را نهایی خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: نماینده سازمان بنادر و دریانوردی از وزارت راه و شهرسازی، معاونت دریایی سازمان حفاظت محیط زیست، نماینده سازمان شیلات ایران، سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور، رئیس مرکز امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور و معاونت آب وزارت نیرو، معاون فرهنگی دبیر خانه شورای عالی هماهنگی مناطق آزاد و تجاری، نماینده وزارت نفت، نماینده وزارت بهداشت در بحث توریسم سلامت دریایی و نماینده ستاد نیروهای مسلح، وزارت ورزش و امور جوانان و سازمان بنادر و دریانوردی اعضای شورای راهبری گردشگری دریایی هستند.

وی اظهار امیدواری کرد: با هماهنگی این دستگاه ها بتوانیم شاهد رونق گردشگری دریایی در آبهای جنوبی و شمالی کشورمان در آینده ای نه چندان دور باشیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1