پاسخ دبیرکل سازمان جهانی گردشگری به نامه مسعود سلطانی فر

13 ژانویه 2016 - 14:00 dsfr.ir/yc6oe

پاسخ دبیرکل سازمان جهانی گردشگری به نامه مسعود سلطانی فر
unwto.org
طالب الریفاعی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در نامه ای به مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نظر خود را در مورد اقدامات اخیر آمریکا بابت محدود کردن سفر به ایران اعلام کرد.

به گزارش میراث آریا؛ طالب الرفاعی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری در نامه ای به مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن اظهار تاسف از اقدامات اخیر امریکا گفت:

«بدینوسیله از جنابعالی برای ارسال نامه مورخ 22 دسامبر 2015 در خصوص اطلاعیه اخیر دولت آمریکا پیرامون برنامه لغو روادیدش تشکر می کنم.

در ابتدا به مناسبت آغاز فصل جدید زمستان برای شما و همکاران تان بهترین آرزوها را داشته و امید است در سال پیش رو، همکاری های سازنده میان سازمان ما و شما مستمر باشد. طی سال ها، سازمان جهانی گردشگری ملل متحد، تسهیل روادید را به عنوان ابزاری کارآمد برای گسترش رشد اقتصادی و اجتماعی از طریق گردشگری ترویج داده است و کماکان بر اساس ماده 8 کداخلاق گردشگری UNWTO، تمام کشورها را به ارتقا و ترویج سفر یکپارچه و آزادی در حرکت گردشگران فرا می خواند و این در حالیست که حق حاکمیتی برای کنترل ورود اتباع خارجی به قلمرو آنها، مسلم شمرده می شود.

امنیت بالطبع اولویتی برای تمام شهروندان و بازدیدکنندگان می باشد و تلاشی در راستای تجربه رضایت بخشی برای بازدید کنندگان و حصول رشد پایدار طولانی مدت بخش گردشگری است. علی هذا، ایمنی و امنیت و سفر یکپارچه در تضاد با یکدیگر نمی باشند. بالعکس، تسهیل سفر و امنیت می توانند در کنار یکدیگر با حفظ امنیت ملی فرصتی را برای کشورها برای ارتقا و توسعه سفر و گردشگری به عنوان فعالیتی اجتماعی-اقتصادی ایجاد نمایند. با استفاده از تکنولوژی مناسب با سیستم روادید هر کشور، می تواند موجبات سفری قابل دسترس تر و مناسب در کنار افزایش امنیت فراهم نمود.

سازمان جهانی گردشگری ملل متحد شاهد اهمیتی که دولت شما به توسعه و ارتقای صنعت گردشگری می دهد، بوده است که حضور اخیر آن مقام عالی در کارگاه آمار و حساب های اقماری که اخیرا در تهران برگزار شد، خود دال بر این مهم است. مطمئن هستم کشور ایران با بهره مندی از منابع طبیعی و فرهنگی غنی، موفقیت های حاصله در گردشگری داخلی و بین المللی را با وجود تمام فراز و نشیب ها افزایش خواهد داد.»

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1