نسل سنجاب نهاوند احیاء شد

13 ژانویه 2016 - 10:30 dsfr.ir/o348u

نسل سنجاب نهاوند احیاء شد
تسنیم
سنجاب نهاوندی

با کمک مردم و گروه های دوستدار محیط زیست، در دو سال اخیر نسل در حال انقرض‌ سنجاب نهاوند احیا شد.

رئیس حفاظت محیط زیست نهاوند با تاکید بر برخورد با شکارچیان متخلف گفت: با کمک مردم و گروه های دوستدار محیط زیست، در دو سال اخیر نسل در حال انقرض‌ سنجاب نهاوند احیا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان کرمعلی گیلانه اظهار داشت: اعضای موسسه طبیعت پاک نهاوند در اقدامی ابتکاری برای اولین بار در طبیعت زیبای سراب گاماسیاب نهاوند همزمان با آغاز فصل زمستان برای پرندگان و حیوانات گرسنه در نقاط مختلف آن دانه و غذا فراهم کردند.

وی گفت: با توجه به وجود سرمای شدید و کاهش دما در منطقه کوهستانی و جنگل های موجود در سراب های گیان، گاماسیاب، کنگاور کهنه، ملوسان و فارسبان لزوم توجه طرفداران طبیعت و محیط زیست به پرندگان و جانوران بیشتر شده است.

گیلانه افزود: به همین منظور توسط اداره حفاظت محیط‌ زیست نهاوند و با همکاری موسسه خیریه طبیعت پاک نهاوند 80 نفر از علاقه مندان به طبیعت و محیط‌ زیست شهرستان نهاوند در اقدامی هماهنگ در یک روز سرد با حضور در نقاط مختلف سراب گاماسیاب اقدام به‌ قرار دادن دانه و غذا برای پرندگان و جانوران و حیوانات در جنگل های این سراب کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند بیان کرد: چندین سال است که گروه های مردم‌ نهاد به کمک محیط زیست در نهاوند آمده اند به طوری که با کمک مردم و این گروه ها نسل  در حال انقرض‌ سنجاب نهاوند در دو سال اخیر احیا شد و به‌ محض ملاحظه  شکارچیان متخلف به این اداره اطلاع داده می شود.

وی اظهار داشت: این فعالیت ها باعث می شود فرهنگ مهربانی با پرندگان حیوانات و جانوران در جامعه نهاوند نهادینه شود زیرا همین طرفداران محیط‌ زیست در یک اقدام بسیار خوب با بیش از 1000 نفر در یک روز بلوار خلیج فارس نهاوند را درختکاری کردند و بارها در پاک سازی محیط سراب های مهم این شهرستان از آلودگی ها کمک و فرهنگ سازی کردند.

گیلانه  از دستگیری دو شکارچی متخلف در روزهای گذشته در نهاوند خبر داد و افزود: محیط بانان منطقه حفاظت شده ملوسان نهاوند چند روز پیش در حین گشت زنی و کنترل منطقه متوجه حضور دو نفر با یک قبضه سلاح در حاشیه منطقه شدند که این افراد با مشاهده محیط بانان اقدام به فرار کردند که پس از تعقیب و گریز هر دو نفر دستگیر شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط‌ زیست نهاوند بیان کرد: با توجه به کشف این اسلحه غیرمجاز در طی یک ماه اخیر سه قبضه سلاح شکاری قاچاق در منطقه حفاظت شده ملوسان کشف، ضبط و متخلفان به مقامات قضایی معرفی و تحویل شدند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1