دبیر هیات سرمایه گذاری کلانشهرها:

درآمد ورود هر گردشگر به کشور معادل بهای 80 بشکه نفت است

9 ژانویه 2016 - 10:30 dsfr.ir/ic37h

درآمد ورود هر گردشگر به کشور معادل بهای 80 بشکه نفت است
عباس پوستین دوز
ورود گردشگران اروپایی به ایران با قطار گردشگری

دبیر هیات سرمایه گذاری کلانشهرها گفت: درآمد حاصل از ورود هر گردشگر به کشور معادل بهای 80 بشکه نفت است و به ازای ورود روزانه 15 هزار گردشکر، می شود درهای چاه های نفت را بست.

به گزارش خبرگزاری ایرنا؛ داوود ندیم روز چهارشنبه در اولین همایش فرصت های سرمایه گذاری شهرداری زنجان افزود: بر اساس آمارهای جهانی میزان جذب و بهره گیری از سرمایه گذاری های خارجی و بخش های خصوصی در ایران رتبه خیلی پایینی دارد.

وی ادامه داد: بر اساس سند چشم انداز 1404 که نصف مدت زمان آن سپری شده، از لحاظ علمی و فنی تا اندازه ای توانسته ایم در مسیر پیشرفت قرار بگیریم ولی در حوزه اقتصادی بعد از گذشت 10 سال از ابلاغ این سند هنوز نتوانسته ایم تا آن اندازه که انتظار می رفت موفق عمل کنیم.

ندیم با اشاره به ضرورت حرکت اقتصادی کشور از اقتصاد سوداگری به سمت اقتصاد سرمایه گذاری تولید محور، تاکید کرد: حضور بخش خصوصی و جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی عامل اصلی توسعه و رشد در کشورها و شهرهای مختلف است.

وی با بیان اینکه هزاره سوم هزاره اقتصاد دانش محور است، افزود: در زمان حاضر صنعت بزرگ گردشگری در اغلب کشورها به عنوان زمینه و راهبرد توسعه معرفی شده است و این بخش درآمدهای سرشاری را عاید آنان می کند. دلیل رشد جهشی اقتصادی در برخی از کشورهای پیرامونی ما جذب سرمایه های خصوصی و خارجی است.

دبیر هیات سرمایه گذاری کلانشهرهای کشور گفت: برای بهره گیری از ظرفیت سرمایه گذاری بخش خصوصی در عمران و توسعه شهری نیازمند تغییر نگاه و راهبرد هم از سوی سازمان های عمومی و دولتی و هم از سوی شرکت های سرمایه گذاری هستیم. باید با اصلاح ساز و کارهای سنتی و رویه های اداری دست و پاگیر، موانع جذب و تحقق سرمایه گذاری بخش خصوصی را برطرف کنیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1