10 اکتبر 2021 - 15:18
حسین زارع صفت

فعالیت واحدهای اقامتی فاقد مجوز باید متوقف شود

8 ژانویه 2016 - 16:50 dsfr.ir/h407d

فعالیت واحدهای اقامتی فاقد مجوز باید متوقف شود
میثم رودکی
هتل آپارتمانی در مشهد

دومین جلسه دستگاه های متولی و کمیته های اجرایی ستاد خدمات سفر شهرستان مشهد با هدف افزایش نظارت و ساماندهی واحد های اقامتی این کلانشهر تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، در این جلسه حسین زارع صفت مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: هماهنگی دستگاه های اجرایی و متولی خدمات سفر مشهد باید در آستانه سال جدید و فرا رسیدن تعطیلات نوروز 95 افزایش یابد و این مسئله بسیار مهم و ضروری است.

وی افزود: یکی از مسایل مهم در این خصوص جلوگیری از فعالیت واحدهای اقامتی فاقد مجوز است و در این میان نقش فرمانداری ها و افزایش همکاری ها و تعامل آن ها با این اداره کل در شهرستان های مشهد و دیگر شهرهای استان بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: ضمن اینکه در آستانه سال نو واحدهای بدون پروانه بهره برداری باید هرچه سریع تر تعیین تکلیف شوند و سایر واحدهای اقامتی مانند حسینیه ها، زائرسراها و ... نیز بایستی نسبت به اخذ مجوز بهره برداری جهت نظارت بیشتر اقدام کنند.

وی با بیان اینکه بایستی دپارتمان های مختلف در بخش های متعدد از جمله واحدهای اقامتی به منظور تبادل اطلاعات و کنترل هرچه بهتر این واحدها تشکیل شود افزود: تشکیل این دپارتمان به افزایش خدمات ارائه شده منجر خواهد شد.

در این جلسه همچنین، رضا منصوری فرماندار مشهد نیز در سخنانی با اشاره به فعالیت واحدهای اقامتی در مشهد گفت: برنامه ریزی ها باید به گونه ای باشد که نظارت ها در این خصوص افزایش یابد و از فعالیت خانه مسافرهای بدون مجوز جلوگیری شود.

وی گفت: انسجام و همدلی می تواند در جهت ارائه هرچه بهتر خدمات به زائران و گردشگران تاثیر گذار باشد بنابر این باید یک همت عالی در این حوزه با هدف خدمت رسانی هرچه بهتر و شایسته تر به زائران امام هشتم (ع)، ایجاد شود.

در این نشست هم چنین هر کدام از معاونت های ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان مشهد به بیان دیدگاه ها و نقطه نظارت و هم چنین ارائه گزارش عملکرد خود پرداختند.

1