10 ژوئن 2024 - 00:02
مدیرکل فرودگاه مهرآباد خبر داد:

آغاز تمهیدات نوروزی در فرودگاه مهرآباد

8 ژانویه 2016 - 14:10 dsfr.ir/4s6zz

آغاز تمهیدات نوروزی در فرودگاه مهرآباد
zagrosairlines.com
ترمینال شماره یک فرودگاه مهرآباد

پیش بینی افزایش 10 درصدی مسافران را برای نوروز 95 داریم.

"مدیرکل فرودگاه مهرآباد"

به گزارش خبرگزاری مهر؛ علی رستمی گفت: ساماندهی ترمینال 1 و 2 فرودگاه و محوطه جلوی این ترمینال ها از اقداماتی است که در حال انجام است تا برای نوروز به بهره برداری برسد، همچنین طرح پارکینگ طبقاتی که به صورت کامل به اتمام نرسیده اما به دلیل ضرورت، در حال استفاده است.

وی افزود: بخشی از پروژه های نوسازی که الان در حال انجام است، برای نوروز به اتمام می رسد، مانند نوسازی باندهای فرودگاه که از ماه های قبل شروع شده است.

مدیرکل فرودگاه مهرآباد به احتمال افزایش 10 درصدی مسافران در نوروز اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر این فرودگاه با حداکثر ظرفیت فعالیت می کند و پیش بینی ما این است که برای نوروز 10 درصد به تعداد مسافران افزوده شود.

رستمی با بیان اینکه فرودگاه مهرآباد امکان بیش از این، افزایش تقاضا را ندارد، گفت: برخی فرودگاه های کشور ممکن است تا 50 درصد افزایش ظرفیت برای نوروز داشته باشند اما فرودگاه مهرآباد در حال حاضر هم با پیک ظرفیت، فعالیت می کند اما باید توجه داشت که تقاضا هم بیش از این رقم نیست.

وی با اشاره به اینکه توقف پروازهای شبانه فرودگاه در راستای کنترل آلودگی صوتی انجام شده است، افزود: فرودگاه مهرآباد به جای افزایش ظرفیت نیاز به نوسازی دارد چرا که بخش هایی از این فرودگاه قدمت زیادی دارد که باید نوسازی شود.

مدیرکل فرودگاه مهرآباد با بیان اینکه توسعه باید در فرودگاه امام خمینی (ره) انجام شود، ادامه داد: سیاست‌ های دولت در سطح کلان اگر به افزایش پروازها در فرودگاه مهرآباد بیانجامد، در آن زمان نیاز است که طرح توسعه اجرایی شود، در غیر این صورت ظرفیت کنونی پاسخگو است.

رستمی در خصوص اجرای طرح مترو در فرودگاه مهرآباد، اظهار داشت: این طرح توسط شرکت مترو تهران در حال انجام است و دو خروجی جلوی ترمینال 1 و 2 و 4 و 6 دارد که فعلا خروجی ترمینال 1 و 2 آن آماده شده و به صورت آزمایشی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

1