پلنگ ایرانی، موضوع برنامه این هفته مستند هوای تازه

6 ژانویه 2016 - 11:00 dsfr.ir/wv8l5

پلنگ ایرانی، موضوع برنامه این هفته مستند هوای تازه
tebyan.net

برنامه تلویزیونی هوای تازه که چندیست هر هفته به موضوعات روز محیط زیست کشور می پردازد، برنامه این هفته خود را به حفاظت از پلنگ ایرانی در کشور اختصاص داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست (پام)، در سال های اخیر، پلنگ ایرانی یکی از موضوعات اصلی و جنجالی بحث های مربوط به گونه های در معرض خطر انقراض در ایران بوده است. بالا بودن آمار تلفات، از بین رفتن زیستگاه ها و کاهش جمعیت طعمه سبب شده است که بزرگ ترین گربه سان ایران و آخرین بازمانده جنس پانترا در کشور با چالش های متعددی برای بقا مواجه باشد.

در این راستا، سازمان حفاظت محیط زیست اقدامات متعددی برای حفظ و بقای پلنگ ایرانی در سال های اخیر آغاز نموده است که از این میان می توان به تهیه برنامه ملی عملیاتی حفاظت و مدیریت پلنگ در ایران، بیمه پلنگ ایرانی و افزایش چشمگیر مبلغ جرایم مربوط به آسیب رسانی به پلنگ و گونه های طعمه اصلی آن اشاره کرد.

برنامه تلویزیونی هوای تازه به تهیه کنندگی علی اکبر وفایی ‌زاده و کارگردانی بهرام سنجابی که چندیست هر هفته به موضوعات روز محیط زیست کشور می پردازد، برنامه این هفته خود را به اقدامات صورت گرفته در راستای حفاظت از پلنگ ایرانی در کشور اختصاص داده است.

علاقمندان می توانند این برنامه را پنجشنبه، 17 دی ماه، ساعت 20:00 از شبکه افق و یا نشانی اینترنتی www.ofoghtv.ir ملاحظه نمایند.

گفتنی  است تکرار این برنامه نیمه شب و ساعات 5:30، 9:30 و 13:30 روز جمعه، 18 دی ماه از همین شبکه می باشد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1